Christian Dior Fahrenheit: Kvepėkite benzinu, tepalais, arbata nuo kosulio ir senu lagaminu

Šiandien jums siūlau kvapą, kuris nuraus jums stogą, jei pauostysite pirmąjį kartą. Jei jį jau pažįstate, nustebsite, sužinoję savo mėgstamos egzotikos sudedamąsias dalis. Fahrenheit, iš Christian Dior.

Kam: tiems iš jūsų, kam kvapai turi tikslias asociacijas su įvairiais gyvenimo etapais. Maloniais, keistais, romantiškais, nostalgiškais. Tiems iš jūsų, kas kvapus skaito kaip prisiminimų knygą. Atidarei buteliuką ir pakvipo, kaip sena medinė spinta močiutės namuose. Arba kaip kaimo bažnyčia. Arba kaip tik ką po lietum kiaurai permirkęs šuo.

Trūkumas: ne visi norės visų Fahreinheit kvapų ir asociacijų ant savo odos. Tai nėra mielas kvapas, lengvai ir maloniai bučiuojantis neužgauliomis natomis. Jis – greičiau kaip šiurkštokas žmogus, su charakteriu ir ne visada idealiu charakteriu, galintis užgauti, bet labai jus mylintis ir atsidavęs jums visiems laikams. Kaip tai, apie ką sako: “čia mano žmogus“.

Metai: 1988.

Kvapas: viršuje citrina, bergamotė ir ramunėlės, labai daug ramunėlių. Viršus greitai ištirpsta ir atsiskleidžia kedras ir sandalmedis, kurie paprastai būna ilgiausiai išliekantis, bazinis, kvapas, o čia šie medžiai užleidžia vietą sunkiąjai artilerijai. Pačiulis, oda, tonkauogė, muskusas, stirako derva, mastika (tokie kvapnūs sakai). Viskas, kas yra sūru ir kartu, sudėta čia.

Kalbant paprastų žmonių kalba, tai benzinas, automobilio tepalai, bjauriausia arbata nuo kosulio, kurios tik esate gėrę (žinotę tokią, nuo kurios tiesiog purto), senas lagaminas, ištrauktas iš palėpės, bažnyčia, Niujorko metro oro gūsis, kai leidžiatės į požemius ir į šnerves trenkia traukiniais, alyva, suodžiais. Lentpjūvė. Šaltkalvio dirbtuvės. Įrankių dėžė.

Išlikimas ir projekcija: didesni už vidutinį. Išlikimas priklausys nuo odos tipo, tačiau daugumai naudotojų jie laikys ilgai.

Turbūt pernelyg įdomus kvapas, kad dėvėtumėt jį biure. Nes visi, kas turi uoslę, gręžiosis ir domėsis ir klausinės. Nors nebūna vyriškų ir moteriškų kvapų, turbūt nedaugelis moterų norės kvepėti benzinu ir senu lagaminu, bet ką gali žinoti. Gražiai ir drąsiai moteriai gali tikti. Vyrams patiks turbūt dažniau, negu moterims. Visiškai netiks paaugliams ir paauglėms, nebent jie būtų labai išskirtiniai. Vienas žmogus manęs klausė, kokį kvapą padovanoti draugei, kuri nenori nuvalkioto kvapelio, kaip koks Britney Spears sirupas (pastarieji, nors ir labai populiarūs, yra kvepalų pasaulio Katunskytė – blogo skonio atitikmuo). Patariau Fahrenheit. Tas žmogus nieko man neatsakė į žinutę, galbūt pamanė, kad šaipausi. O aš labai rimtai siūliau.

Tai štai jums pamoka: jei norite kvepėti, kaip visi, neklauskite mano patarimo.

Pavadinimas – tai pavardė mokslininko iš Olandijos, Daniel Gabriel Fahrenheit, kuris XVIII amžiuje sugalvojo temperatūros skalę, ištikimai tarnaujančią nuo tol, nors ir ne visiems. Šiais laikais Farenheito skalės laipsniais temperatūra matuoja JAV ir daugelis valstybių Karibų jūroje. Daugiau niekas. Taip jau išėjo, kad net mano mėgiami prancūziški kvepalai netiesiogiai pagerbia Ameriką.

Kažkada Serbijoje mačiau nuostabią šių kvepalų klastotę. Buteliukas buvo tik spalva panašus, kvapas buvo tolimas nuo originalo, bet pavadinimas buvo sugalvotas genialiai: “Far and High“. Toli ir aukštai.

Christian Dior Fahrenheit: Lietuvoje nuo maždaug 90 EUR už 100 ml buteliuką. Nuolaidų būna, bet retai, nes gamintojas nesiekia jo paleisti iš rankų greitai ir pigiai: trisdešimt metų nenusibodo, nenusibos ir dabar. Vienas nedaugelio tokio senumo kvapų, kuris gamintojo vis dar reklamuojamas.

Komentarų: 1

  1. vieni mano favoritu. Deja, turiu ne vintage versija, nors esu bandes ir pastaruosius.Sakyciau , gan didelis skirtumas tarp dabartiniu fahrenheit ir originaliosios versijos. Vintage openingas kala, kad mazai nepasirodys ( sena plastmase tepalais, oda), naujieji gerokai sumoderininti – but still good stuff,
    Kvapas butinas pabandyti kiekvienam kvapomanui.

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s