Initio – Oud for Greatness. Šventos nuodėmės kvapas

Čia kvepalai, kurie būtų rinkinyje, atneštame Trijų Karalių kūdikėliui Jėzui jo gimimo dienos proga (arba Kalėdų proga – čia kaip pažiūrėsi). Kristui nešė auksą, smilkalus ir kvapniuosius aliejus, ir jeigu būtų turėję šiuos kvepalus, jie tikrai būtų padovanoti.

Tai prabangos ir šventės kvapas. Karalių ir valdovų kvapas. Ūdas, arba agarmedis – derva persisunkęs šventas medis, kvapioji medžiaga, brangesnė už auksą. Agarmedžio kvapų šių dienų rinkoje – daugiau negu proto, ir padaryti kažką radikaliai įdomaus reikėjo itin didelio išmanymo.

Pavadinimas irgi radikalus: “Ūdas, skirtas didybei“. Toks turbūt būtų geriausias vertimas.

Kam: bet kam, kas nebijo gauti daug, daug dėmesio. Su šituo kvapu jūs nebūsite nepastebėtas, jokių šansų pradingti minioje. Aš dariau eksperimentą (netyčia) DELFI redakcijoje – mes surengėme fotosesiją su mano bičiuliu fotografu Domantu Pipu, ir jis sudėliojo šviesas, kad galima būtų nufotografuoti kvepalų purškimą, ir purškiausi daug “Oud for Greatness“. Paskui nuėjau į prie dirbančių žmonių. Visi alpo. Jaučiausi, lyg man aplink nupurkštą ranką būtų švytėjimas.

Trūkumas: gal nelabai tiks itin kukliems žmonėms arba tiems, kas tikisi tik lengvai dvelkti kvapo užuomina. Tai kvapas – pareiškimas.

Metai: 2018.

Kvapas: viršuje levanda, muskato riešutas ir šafranas, širdyje ūdas, pagrindas – muskusas ir pačiulis.

Kvepia rūmais, karūnavimu, kilimais, ceremonija, iškilmėm. Smilkalai – bet ne kaimo bažnyčios, o katedros ar bazilikos. Jei norite, kad jums įeinančiam (ar įeinančiai) priklauptų bučiuoti rankos, rinkitės šiuos kvepalus. Šis kvapas uždeda karūną. Norisi išsitiesti ir pakelti galvą.

Taip, ūdas yra medis, brangesnis už auksą, ir jis kvepia, kaip brangesnis už auksą dalykas, tai šventų dervų koncentratas, kartu sakralus su užuomina apie nuodėmę, už kurią bus atleista. Jei šventieji turėtų kvepalus, tai rinktųsi šitus, kad prisimintų ir savo ypatingą misiją, ir tai, kad net ir šventieji ateina iš žmonių.

Išlikimas ir projekcija: kosminiai. Būna automobilių varikliai ir būna reaktyviniai varikliai, ir “Oud for Greatness“ čia yra daugiapakopis kosminis laivas.

Gamintojas yra nekuklių ir mistinių kvepalų namai iš Paryžiaus, Initio. Ant juodo ir auksinio butelio parašyta “BLACK GOLD PROJECT“, juodojo aukso projektas. Skamba kaip juodosios mišios arba “Black Celebration“, Depeche Mode albumo pavadinimas iš mano jaunystės, 1986-ųjų metų.

Initio – Oud for Greatness: Lietuvoje 250 EUR už 90 ml buteliuką. Parduoda “Crème de la Crème“. Amerikoje 350 dolerių – jūs manęs visą laiką klausėte, ar yra kas nors geriau Lietuvoje, negu Amerikoje. Tai būtų šių kvepalų kaina. Lietuvoje ji geresnė.

Komentarų: 2

 1. Ačiū už puikią apžvalgą!

  Iš ties, šitas kvapas yra kažkas, kas iššaukia pagarbią baimę dėl ateinančio dėmesio pasipurškus vieną kartą.

  Pasipurškiau šituo kvapu Creme de la Creme, tai viršutinės natos kaip koks demonas įlindo į šnerves ir pribloškė intensyvumu. Žmonėms, kurie nemėgsta saldžių kvapų gali būti labai atgrasios tos natos pradžioje.

  Pasipurškiau ant kitos rankos Fico di Amalfi, tai visiškai kiti vaizdai iššoka prieš akis – tai šiltas vakaras restorane Amalfio krantinėje, balti marškiniai, kostiuminės kelnės, draugai prie stalo diskutuojantys apie viską, puikus maistas ir gėrimai ir Fico di Amalfi kvapas.

  Su Oud for Greatness geriau neiti kaip paprastam ofiso klerkui, nes tai bus tiesiog per stipru kitiems ir pačiam žmogui, bet CEO, su ofisu didesniu už žmonių butus – tai tikrai gali sukurti mistinę ir karališką aplinką.

  Patinka

 2. Viskas, kas čia surašyta, yra tikra tiesa. Gavau lapelį, papurkštą šiais kvepalais, eidama pro parduotuvę. Pauosčiau, kvapas pasirodė malonus, dūminis, keistas, iš tiesų primenantis kokias iškilmes ar aukojimus – ir įsidėjau lapelį į palto kišenę. Paskui visą kitą dieną svarsčiau, kodėl mano pirštinės (ir turbūt aš visa) kvepiu vyriškais kvepalais, bet nesiskundžiau, nes kvapas man patiko. Vakare prisiminiau galimą priežastį ir išsiėmiau lapelį su Oud for Greatness ir pasidėjau ant staliuko, kad karts nuo karto galėčiau prieiti ir pauostyti.
  Praėjo kelios dienos, mano dešinė pirštinė vis dar šiek tiek dvelkia agarmedžiu ir smilkalais, o mano namuose tvyro švelnus Oud for Greatness aromatas. Viskas iš to vieno lapelio.
  Kvapas turbūt visgi ne man, bet norėčiau, kad jis išpopuliarėtų, nes man patinka jį užuosti.

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s