Ką daryti, kai kvepalų nebegamina?

Manęs dažnai klausia, ką daryti, kai mėgiamų kvepalų nebėra. Nebegamina.

Kasmet pasirodo šimtai naujų kvepalų, ir tai reiškia, kad šimtai senų kvepalų išimama von. Žmonės stebisi: kodėl? “Juk juos pirko.“ Visus po kažkiek perka, bet pasilieka lentynose tik tie, kuriuos perka gerai. Iš nostalgijos beveik niekada nieko nelaiko. Viena išimtis yra, kai išvestiniai kvepalai pasidaro populiarūs, ir tada pirmųjų, originaliųjų, negalima išimti, taip, pavyzdžiui, nuobodūs ir konservatyvūs Chanel Égoïste vis dar yra lentynose tik todėl, kad juodai populiarūs yra Chanel Platinum Egoïste (aprašyti, paspauskite ant nuorodos).

Nerodančius gerų rezultatų išima, nes lentynos vieta kainuoja. Išstatymas kainuoja. Ir visus parduodamus reikia kažkiek palaikyti, kad juos pirktų. Palaikymas (reklama arba konsultantų pastangos) irgi kainuoja.

Tai ką daryt, kai nelieka? Manęs šiandien paklausė, ką daryt, kad nebegamina Gucci Envy for Men. Tai prieskoninis, muskato riešuto ir subtilios (ne vimdančios Britney Spears) vanilės kvapas.

Pirmasis atsakymas: ieškoti pas dilerius arba eBay. Juos galima nusipirkti, padarius paiešką “Buy Gucci Envy for Men“, ir išmes eBay linką: https://www.ebay.co.uk/bhp/gucci-envy-men – ten pamatysit, kad net 50 ml kainuoja apie 250 dolerių. Ne pasaulio pabaiga, bet nemažai. Tiek kainuoja neblogi nišiniai.

Bloga naujiena yra, kad jie su laiku tik brangs. Kai pasieks kokius 600 dolerių už buteliuką, galimai Gucci paleis juos vėl, kaip padarė Aramis (Havana buvo nutraukta ir iš dilerių pasiekė kosmines kainas, dabar ji parduodama vėl ir Lietuvoje juos galima paimti už tram eurų), arba kaip buvo su Red by Giorgio Beverly Hills, kurių nostalgiškos kainos buvo užkilusios iki gero absurdo aukštumų ir dabar jie parduodami Amerikoje net TJ Maxx už trim dolerių. Bet nebūtinai taip ir atsitiks.

Žmonės dažnai bando rasti “ką nors panašaus“. Tai labai retai pavyksta. Vadinamųjų “dead ringers“ (kone identiškų versijų) būna nedaug. Vienintelis atvejis, kai radau gerą atitikmenį, buvo Chevignon by Chevignon vietoje seniai išimtų fantastiškų Polo Crest by Ralph Lauren, kurių yra likusių pasaulyje kraupiai mažai, ir net nesiunčia į Europą (reikia pirkti kur nors Wichita, Kansas).

Daugeliu atveju panašumai yra tolimi, ir galimai nepatenkins. Panašūs į Gucci Envy for Men yra Carven pour Homme (ir 1999 versija, kurios jau nebėra, ir 2014 versija, kurią parduoda ir Lietuvoje). Bet tik panašūs.

Ieškoti panašių kvepalų į tuos, kurių negalite rasti, yra kažkiek panašu į tą situaciją, kai kas nors išsiskiria su vaikinu, negali jo pamiršti ir tada nusimezga romaną su jo pusbroliu. “Ne tas pats, bet vis tiek kažkokio panašumo yra.“ Bet kartais pakaitiniai kvepalai gali paskui pasirodyti labai faini. Taip pat, beje, gali atsitikti ir su ex draugo pusbroliu.

Komentarų: 2

  1. As apraudojau Anna Sui Love, drugelio formos buteliukas, kvapas labiau jaunai merginai tinkamas, bet vel radus tikrai griebciau. O kvapas nebuna pakites per tiek metu, kol kaina pasiekia aukstumas?

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s