Užkalnio atsakymai. 1 serija

Laba diena. Mano Instagrame man užduoda šimtus klausimų. Anksčiau juos dėdavau Instagram Stories, kurie pabūna 24 valandas ir išsitrina. Skaitytojai nubalsavo, kad atsakymų jie nori išlaikomų ir Google randamų amžinai. Todėl nuo dabar jie bus čia, porcijomis po 10.

0001 Ką rekomenduotumėt pamatyti keliaujant į JAV pirmą ir galbūt paskutinį kartą gyvenime?

Pasikniskite savo svajonėse: kas JUMS daugiausiai reiškia Amerikoje. Nebūkite kitų pasirinkimų įkaitai. Man Kalifornija yra geriausia Amerika. Numeris 1, kur yra viskas, ją reikia matyti – bet kitiems tai gali būti Niujorkas ar Čikaga.

Jei galvojate “paskutinį kartą gyvenime”, nustokite taip galvoti. Tai sugadins visą kelionę. Kiek norėsite, tiek ir važiuosite.

0002 Ar kada nors buvote Readingo muzikos festivalyje?

Ne, bet aš gyvenau kitoje Temzės pusėje nuo festivalio vietos – Cavershame. Per festivalį lepūnėliai vaikai ateidavo į mano artimiausią parduotuvę Waitrose 18-packų alaus ir pamyžti praėjime į sodą prie mano namo Hemdean Road. O šiaip man festivaliai nelabai, per daug kolektyviniai.

0003 Ar negalvojate rašyti JAV ir Britanijos auditorijai? Daugiau žmonių, daugiau pinigų.

Galvoju ir net po biškį rašau, bet mano pagrindinė auditorija yra Lietuva. Užsidirbti vardą ir skaitytojus užima daug metų.

0004 Kodėl amerikiečiai taip pašėlę dėl telefonų dėklų?

Pirmąsyk girdžiu: nė kiek ne labiau, negu lietuviai. Aš irgi prižiūriu savo telefoną, nes man jis darbo įrankis, keičiu dažnai, ir €1500 aparatas neskirtas dayužymui. Jei kažkam patinka kaitalioti sudaužytus stikliukus, aišku, jų valia.

0005 Buvau Miami ir New Yorke. Ką toliau aplankyti, jei keliaučiau viena?

Aš tik galiu pasakyt, kur aš važiuočiau. Los Angeles, Mojave Desrt, Lake Tahoe, Arizona, Oregon, Utah, Wyoming, Chicago. Pirmai pradžiai būtų taip. LA ir Chicago galima pamatyti be mašinos (nors ir netobula). Kitiems miestams reikia mašinos.

0006 Road trips. Imti lodges parkuose ar motelius už jų ribų?

Kai esi pačiame parke, moki brangiau gal dvigubai, bet yra faina būti parko širdyje ir atsibudus valgyt pusryčius su vaizdu į kalnus. Man tai atrodo kaip apsimokantis dalykas, nors labai patinka ir paprasti štampuoti moteliai, kurių kiekvienas kambarys matė visko. Klausykit širdies.

007 Įsivaizduokite, kad sąskaitoje neribotas skaičius pinigų, kurio užtektų dviems gyvenimams.

Maždaug tą patį, ką ir dabar. Turiu viską, ko noriu, ir per gimtadienius beveik nebežinau, ko norėti, tai su Fausta dovanojam vienas kitam keliones. Dar turbūt duočiau milijonus šuniukų prieglaudoms.

008 Kokių selebričių esat sutikęs Kalifornijoje?

Tik Michael Imperioli iš serialo apie Sopranus. Laukiau Los Andželo United Airlines International First Class lounge savo skrydžio į Londoną ir jis užėjo su keliais žmonėm. Pasisveikino, ir aš su juo irgi. Daugiau tuo metu lounge žmonių nebuvo, tai turbūt dėl to.

009 Koks svarbiausias kelionės tikslas ar lankytina vieta šį kartą JAV?

Mes neturime tikslo, išskyrus tai, kad mums čia patinka. Kaip daugelis žmonių gyvena Kaune be tikslo nueiti į zoologijos sodą, o tiesiog šiaip gyvena, taip ir mes jaučiamės Kalifornijoje. Čia mūsų namai, nors ir vis dar nuomoti. Visus nuolatos mokau, kad gyventi reikia ten, kur patinka, ir dirbti tai, kas patinka. Čia ir rodau pavyzdį.

Nauja aplankyta vieta – Tahoe ežeras šiaurės Kalifornijoje, ant Nevados sienos, kur su draugais sutikome naujuosius metus. Tai yra sniego, kalnų trobelių ir židinių pasaka su fantastiškais vaizdais. Atgal grįžome per centrinę pakrantę, kur anksčiau negalėjome pravažiuoti dėl nuošliaužų ant pasakiško PCH, Kalifornijos 1, Pacific Coast Highway, kelio. Tai yra pasaka, ir žiemą ten nėra kamščių: kai sezonas, probkės tęsiasi po keliolika mylių.

Be to, tai buvo pirmoji didelė kelionė su šuniuku, kuris skrido per pasaulį. Viską apie šuniuko skraidinimą galima rasti čia.

0010 Kaip išmokti įtaigiai ir įdomiai rašyti?

Įdomiai rašai tada, kai turi ką pasakoti. Turi ką pasakoti tada, kai visą laiką stebi aplinką ir galvoji, kodėl taip, o ne kitaip. Analizuoji, narplioji. Turi ką pasakoti, kai kasdien kelis kartus eini internete sužinoti kažką apie atsitiktinai išgirstus dalykus. Smalsumas turi būti stipresnis už tinginystę. Ir kai turi ką pasakoti, reikia praktikos. Rašyti, rašyti, rašyti, braukyti, vėl rašyti, bandyti suprasti, kodėl gaunasi ar ne. Tai LABAI sunkus darbas. Kai manęs klausia, kiek užims, sakau – mažiausiai dešimt metų. Daugelį tai nuvilia.

Jei norite man atsidėkoti už mano rašymus, geriausia bus doleris, du ar bet kiek – PayPal uzkalnis@icloud.com, ačiū labai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s