Visureigis, kaip didelis amerikietiško odekolono butelis.

Panašu, kad prie restoranų ir kvepalų dabar dar pasidariau mašinų apžvalgininku. Pirmiausia, CityBee esu išbandęs beveik visą jų parką, kuris kuo toliau, tuo platesnis (dabar net nežinau, kaip galėčiau gyventi su vienu automobiliu visą laiką, bet gal priprantu prie visko). Dažniausiai, jei tik galiu, imu C-HR, Auris arba Yaris.

Antriausia, Amerikoje vis paimam šio bei to, net vieną su dujom buvom pasiėmę Honda muilinę, kas buviau siaubas, bet tai atskira istorija. Nepirkite to siaubo.

Man sako, kodėl visą laiką Toyota, tai jie ne visai teisūs, nes, pirmiausia, bandžiau įvairių (buvom net Infiniti pasiėmę, kas yra Nissano liuksusinis brandas, ir ne, nepatiko), nuo Dodge iki VW, bet tiesiog Toyota yra gražiausiai reprezentuota CityBee garaže, Amerikoje jų labai daug apskritai (kur pasisuksi, vis Toyota Tacoma trokiukas ar dar kažkas panašaus), ir dar Vilniuje būnant, Tokvila mums duoda mašinų prasilėkti. Tiesą sakant, jeigu mažiau būtume Kalifornijoje, tai dar dažniau gautume pačiupinėti jų, manau.

Dabar paėmėm Toyota RAV4 (visiškai naują, 2019 metų, dar toks naujas, net numeriai estiški – jūs manote, kad dėl to, kad iš Estijos, bet visai ne dėl to, o tam, kad galima būtų po ženklais landžioti ir statytis belekur*).

Ar žinote, kaip japoniškai vadinasi RAV4? ラヴフォー) Toyota Ravufō. “Ravufo“, pagaunate? Čia kai Uzu-kari-nisu, kas yra mano pavardė.

Nauja mašina atrodo radikaliai ir apie ją yra kalbama, kad ją Lietuvoje dažnai perka tiesiai iš paveiksliukų, ta prasme, jos dar neturi pasiimti pasibandyti, bet perka, nes išvaizda yra viskas.

Mašina padaryta kampuota ir ne neutrali, o tokia, kaip transformeris (ne visiems patiks), ir jos grilis yra toks, kad reikia mėgti Toyotos pick-up truckus, dabartinę Tacomą arba Tundrą, kad iki galo suprastum, kodėl patinka. Man gražu, nes aš mėgstu ir Tacomą ir Tundrą. Bet koks kam skirtumas, koks mano asmeninis skonis.

Dabar pati apžvalga. Hibridas nuo 29,750 EUR (Lietuvoje). Aš vairavau hibridą**. Mašina yra viduje nerealiai erdvi, tiesiog nelauktai. Važiuoja plačiai ir labai pasitikinčiai, toks įspūdis, kad ji ne rieda keliu, bet yra kelią nagais įsikibusi.

Komfortas jaučiasi, bet yra ne muilinas ir ne kaldra apkamšytas, o toks maloniai kietas, mersedesinis. Kaip toks maloniai patogus, bet ne smunkantis odinis fotelis.

Labai tylu salone, kelio triukšmas puikiai izoliuotas, mašina dar tylesnė, negu ankstesnis RAV4 modelis. Ir pakaba nugesina visas Vilniaus kelio dangos nesąmones. Dažnai toks jausmas, kad esi lokomotyvas ant bėgių. Kaip japoniškas traukinys Shinkansenas.

Hibridinis variklis – kaip motociklas. Palieti, ir mašina rauna į priekį. Be riaumojimo ir be isterijos. Stabdžiai – veikia tvirtai, bet irgi be kapojimo, toks tobulas visko subalansavimas, kad ką tu ką tu. Kaip geras amerikietiškas odekolonas.

Kuro ekonomija yra dar vienas keistas dalykas. Mašina sunki, tyli, visureigis egzekutyvas, o penki litrai šimtui kilometrų kombinuotame cikle. Aš praktiškai su ja važinėjau po kamščius, ir, perkeltine prasme, visą laiką pirmu bėgiu, ir tai buvo kuras 7,5 litro šimtui kilometrų. Problema naftininkams yra tokia, kad greitai hibridai pradės visiškai nebenaudoti benzino. Įpili baką kokių 60 litrų ir nuvažioji kokius 6000 km ar panašiai.


* Važinėju laikydamasis kelių eismo taisyklių ir bet kur nesistatau.
** Už šią apžvalgą Tokvila, Toyota ar Japonijos vyriausybė man nemokėjo.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s