Ukrainiečių imigrantai Lietuvoje yra lietuviai

Suskaičiavo Registrų centras, kad Lietuvoje vėl trys milijonai žmonių gyvena.

Ir pasileido tuntai budulių ir varšavkių bliaut, kad “tai čia įskaičiuotas milijonas ukrainiečių, čia ne lietuviai”.

1. Ukrainietis, kai apsigyvena Lietuvoje, tampa Lietuvos gyventoju ir lietuviu, net jei dar neturi paso ir dar nemoka lietuviškai (dar išmoks, ir greičiau išmoks, negu mūsų runkeliai išmokdavo Airijoje ir Anglijoje angliškai, yra tokių, kas Amerikoje dvidešimt metų ir ligi šiol varo “Kęstas my name, I from Lituaniya, basketbol”). Pakartosiu: jis tampa lietuviu. Ukrainiečių kilmės lietuviu. Nes lietuviškumas yra gyvenamosios vietos ir aplinkos visuma, o ne kraujo grupė.

Be to, jei jums labai britku nuo Ukrainos žmonių, kaip jums su tuo faktu, kad faktiškai visas pasaulis, išskyrus mus pačius, lietuvius laiko slavų porūšiu? Čia pamąstymui, tik negaukit infarkto. Kol jūs galvojate, kaip jūs artimi Sanskritui ir senovės romėnams, jus laiko slavais.

2. Ukrainiečiai ir kiti užsieniečiai moka mokesčius, kuria vertę, leidžia pinigus Lietuvoje, perka prekes ir paslaugas. Taip veikia ekonomika. Kad jūs galėtumėt užsiimti didelės vertės darbais ir gyventi iš dizaino, leidybos, automobilių pardavimo, moteriškumo kursų vedimo ir influencinimo, kad galėtumėt su Apple kompais ir iPhone po 1500 žiemoti Tailande ir Balyje ir dirbti per nuotolį, ukrainiečiai jama juodus darbus, vairuoja taksi ir forkliftus Senukų sandėliuose ir stato jums namus Skerspizdiškių Terasose per 70 km nuo Vilniaus centro.

Nors, žinoma, tie kas loja ant ukrainiečių ir jaučiasi esą etniniai gaspadoriai ir geresni todėl, kad jų vardas lietuviškas, tai jie dažniausiai dirba patys šūdinus darbus, nes yra durni ir tingūs.

3. Man jokios problemos, jei greitai Lietuvoje bus 5 mln gyventojų ir iš jų 3 mln bus ukrainiečių, meksikiečių ir turkų kilmės. Atvirkščiai. Aš džiaugsiuos: reiškia, Lietuva veikia ir ji gyvens dar ilgai.

Kai sutiksi Vilniuje užsienietį, padėkok jam, kad atvažiavo pas mus.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s