Kur valgyti Los Andžele

Fausta Marija Leščiauskaitė

Tiesa ta, kad Los Andžele nesuvokiamai didelė perkamoji galia nulėmė, jog gerų restoranų skaičius ten yra sunkiai paaiškinamas. Ten pakankamai žmonių, kurie už pavalgymą gali leisti mokėti sąskaitas su trimis nuliais ir pamiršti tai tą pačią sekundę, kai užveria restorano duris. Tiesa, būtent rinkos mokumas nulėmė ir tai, jog santykinai didelė restoranų dalis – tai gerai apie save galvojantys pižonai, meniu siūlantys sudedamąsias dalis, kurias reikia guglinti net ir atsidavusiems pilvo vergams, tačiau pavadinimai yra skambesni už natas, nugulančias gomuryje.

Šimtus kartų esu sakiusi: už gerą maistą man negaila nepadorių pinigų. Už prastą – gaila ir penkiasdešimties centų. Todėl restoranus renkuosi kruopščiai, tikrindama keliuose autoritetinguose šaltiniuose, analizuodama meniu ir skaitydama paprastų valgytojų atsiliepimus. Neskaniai valgant man sugenda nuotaika. Lygiai taip pat nemėgstu valgymų apie nieką: taip, kartais smagu brangiame kurorte atsisėsti prie staliuko su vandenyno vaizdu ir susimokėti 50 dolerių už benedikto kiaušinius – tačiau tai būna ne apie maistą. O man svarbiausias čia – maistas.

Šiandien jums pristatau vietų, kurių slenkstį, būnant Los Andžele, jūs norėtumėte peržengti, sąrašą. Pažadu – jums jis padės nepasimesti tarp tūkstančių kitų vietų.

 1. Tsujita LA Artisan Noodles

Galite mane vadinti rameno karaliene (dar šaltibarščių, šonkaulių, taip pat esu austrių princesė, bulvių košės hercogienė ir gal toliau nebetęsiu). Kažkada galvojau, kad Azijos virtuvė man svetima: taip buvo todėl, kad Lietuvoje, ypač tais laikais, apie kuriuos kalbu, ji buvo arba siaubinga, arba labai prasta. Tada porą mėnesių praleidau Kanadoje, Britų Kolumbijoje, Viktorijos mieste, kuris yra japonų maisto rojus žemėje, iškart po pačios Japonijos. Iš dešimties restoranų ten 9 azijietiški, o iš jų – 7 japoniški. Ten šitą maistą pamilau nesugrįžtamai ir valgiau kasdien.

Tsujita LA Artisan Noodles yra Sawtelle rajone, kuris tirštai apgyvendintas japonų, ir nelabai ko daugiau ten reikia važiuoti, kaip tik valgyti. Kalbama, kad gerų restoranų ten yra ne vienas, bet būtent šis – turi geriausią mano gyvenime valgytą tonkotsu rameną. Jis taip tirštai nuvirtas, kad įėjus į restoraną pirmą kartą atrodo, jog trenkia nešvariais skudurais. Vienaip ar kitaip, gero rameno vietose niekada nekvepia – jei mylite rameną taip pat, kaip aš, žinote tai, kaip ir tai, kad nieko bendro su higiena tai neturi.

Kitas jų pasididžiavimas – tsukemen. Pagrindinis jo išskirtinumas tas, kad makaronai šiek tiek storesni, bet ne tokie stori, kaip udonai. O sultinys, dar tirštesnis, bet kaip ir pirmasis, virtas 60valandų, patiekiamas atskirai dubenėlyje, ir makaronai į jį mirkomi.

Mano mėgstamiausi priedai – bėgantis kiaušinis ir bambukų ūgliai. Žinoma, kiauliena – ji tirpstanti.

Eilė šitame restorane – kasdienybė. Sistema veikia taip: įeini į vidų, randi bloknotą, pasižymi savo vardą, kiek žmonių kompanijoje, ar sutinki sėdėti lauke, ar tik viduje. Stovi, lauki, kol galiausiai pakviečia. Bet yra būdas to išvengti. Ateikite tik atsidarius, tarpe tarp vienuoliktos ir dvyliktos, arba prieš keturias, kai žmonės dar sotūs tarp pietų ir vakarienės. Galite staliuką gauti ir nelaukę. Užėjus visi rėks japoniškai ir ausis užpildys šurmulys. Man regis, nuo to pasidaro tik skaniau.

Tai nėra pigi vieta, atsižvelgiant į jos paprastumą. Du žmonės už porciją tsukemeno arba tonkotsu kiekvienam ir gėrimą sumokės apie keturiasdešimt dolerių. Tačiau bus pavalgęs geram pusdieniui – tad brangumas saikingas. Jei jau aš nuo tiek pavalgau, pavyks ir jums.

2057 Sawtelle Blvd, Los Angeles, CA 90025

+1 310-231-7373

http://tsujita-la.com

 

 1. Newport Seafood Restaurant

Visai netoli Angeles nacionalinio miško, kurį, beje, verta aplankyti, yra San Gabriel miestelis. Tos apylinkės apgyvendintos kinų tirščiau, nei pats kinų miestelis, esantis visai kitoje vietoje – tarp downtowno dangoraižių. Pastarasis skirtas turistams, o pirmajame vyksta tikrasis gyvenimas. Jei pataikytumėte ten užklysti aplink kinų Naujuosius metus, dažniausias pastebimas dalykas būtų plakatai, sveikinantys su švente, ir nedirbantys restoranai. Vis dėlto, šis sau tokios prabangos neleidžia: dirba pavyzdingiau nei kiti.

Į Newport Seafood restoraną žmonės važiuoja valgyti omaro: 22 doleriai už svarą, kai vidutiniškai omaras gali sverti apie puspenkto. Tai yra virš dviejų kilogramų. To omaro jūs norite paragauti – ir nors jų ten yra įvairių – rinktis jūs norite būtent restorano specialųjį. Ir tai bus vienas iš skaniausių gyvenime valgytų omarų – mano – kol kas skaniausias.

Tačiau iš šio restorano jūs nenorite išeiti neparagavę didžiulių krevečių, saldaus majonezo apvalkale. Ir nenuteiskite taip iškart žodžio „majonezas“ – paragaukite ir viskas.

O jei kompanija didesnė ir jūs nežinote, kokie iš tikrųjų turi būti kepti makaronai (traškūs, nė kiek nesutižę), paragaukite ir jų. Tai nėra grandiozinis patiekalas, bet man net akys išlipo – juk ligi šiol man juos vis atnešdavo tižtelėjusius. Tačiau šis patiekalas nėra tokia jau būtinybė, kaip du pirmieji.

Brangiausias dalykas esantis restorane – omaras. Gali būti, kad būtent dėl jo šito restorano lankymas gali būti susietas su proga. Tačiau vienaip ar kitaip – tai geriausias mano valgytas kiniškas maistas, nors, beje, oficialiai nepriskiriamas nei vienam konkrečiam regionui, nes turi įvairių įtakų.

518 W Las Tunas Dr, San Gabriel, CA 91776

+1 626-289-5998

https://www.newportseafood.com

 

 1. HiHo Cheeseburger

Čia didelės istorijos nebus. Turistaujate ir atvažiavote į Santa Monica? Šis burgeris patiko net ir man – žmogui, kuriam burgeriai galėtų neegzistuoti, ir jis to nepastebėtų.

Puikios sudedamosios dalys, pradedant bandele, mėsa, padažais, baigiant bulvytėmis. Wagyu jautiena, žinoma, auginta be antibiotikų, humaniškai, maitinta žole ir taip toliau.

Du žmonės čia pavalgys išleidę apie trisdešimt dolerių, kas, atsižvelgiant į vietą, yra labai normalu. Iš kelio sukti neverta, bet būnant Santa Monicoje – aplankyti tikrai apsimoka.

1320 2nd Street Ste. B Santa Monica, CA 90401

+1310-469-7250

https://www.hiho.la

 

 1. NATIVE SANTA MONICA

Į šį restoraną verta važiuoti nepriklausomai nuo to, kurioje Los Andželo dalyje esi. Net jei tik netoliese miesto apskritai.

Labai gaila, kad rašyti šį tekstą tekstą prisiruošiau tik tada, kai restoranas šiek tiek pakitęs – nebetiekia pusryčių ir pakeitė laimingosios valandos meniu. Vis dėlto, beveik kiekvienas meniu esantis patiekalas čia vertas atėjimo.

Tačiau jei ateisite, paragaukite geriausios pasaulio šoninės – taip, tiesiog šoninės. Ji yra ypatinga. Ir geriausias mano gyvenime ragautas burgeris iš baro (o gal jo vis dar nepašalino iš laimingosios valandos?) meniu.

Verta suvalgyti ir vakarienę, tik ne nustatytą meniu, o pačiam pasirinkti patiekalus a la carte.

Kita vertus, jei nenorite išleisti daug pinigų, laimingoji valanda yra tai, ko ieškote. Žinau, kad ne viskas, kas buvo, liko laimingosios valandos meniu, bet kai ką, kaip priedą, galėsite užsisakyti ir iš baro meniu.

 

620 Santa Monica Blvd Suite A, Santa Monica, CA 90401

+1 310-458-4427

https://www.eatnative.la

 

 1. The Butcher, The Baker, The Cappuccino Maker

Tai – pusryčių vieta Holivude, kur retkarčiais, jei sėdėsite lauke, prie jūsų stabtels žvaigždes medžiojančių turistų autobusiukas, ir netgi jus nufotografuos. Pasijusite žvaigžde, o turistai bus nudžiugę, sužinoję, kur valgo žvaigždės.

Galimai – teks palaukti eilėje. Bet verta. Aš siūlau jums valgyti omletą su jūros gėrybėmis ir pamatyti, kaip atrodo omletas, kuriame jūrų gėrybių, įskaitant krabus, jūros gėrybes, ikrus, daugiau nei kiaušinių. Kita vertus, aptarnaujantis personalas ten toks, kad nepraleiskite progos pasikonsultuoti.

 

8653 Sunset Blvd, West Hollywood, CA 90069

+1 310-360-6900

https://www.bbcmcafe.com

 

 1. Fishing With Dynamite

Clam chowderio mylėtojai tikrai norės atrasti šią vietą, o tie, kurie su šia sriuba santykių dar neturi – nuo jos norės pradėti pažintį. Tiesa, čia jau bus liūdna: paragavus šito daugiau jokie kiti nebeprilygs. Tai ne šiaip sau kaimietiškas, tirštas, kažin ko prigrūstas chowderis. Jis subtilus, prabangus, toks, kurį valgant norisi pozuoti instagraminės tobulybės nuotraukai. Jis bus puikiausias apsidovanojimas po ilgo vaikščiojimo gražiausiame Los Andželo paplūdimio miestelyje. Jis ir kokteilis. Ir taip – dėl jo verta atvažiuoti keliasdešimt mylių.

 

1148 Manhattan Ave, Manhattan Beach, CA 90266

+1 310-893-6299

http://www.eatfwd.com

 

 1. Sushi Gen

Esate Downtowne arba netoliesi ir užsimanėte puikios japonų virtuvės? Sushi ir sashimi čia – puikūs. O tai puikiausiai nusako eilės prie įėjimo. Eilė gyva – pastovėsit pusvalandį ir įeisite. Stebėtinai subtilios kainos, atsižvelgiant į tai, kokį maistą valgote – ne, tai nėra pigus restoranas, bet ir nėra plėšikiškas. Jūsų vietoje pasiimčiau didžiausią padėklą puikaus sashimio, užsisakyčiau sakės – kam putojančios, kam paprastos, ir puikiai praleisčiau vakarą.

 

422 E 2nd St, Los Angeles, CA 90012

+1 213-617-0552

http://www.sushigen-dtla.com

 

 1. Pikoh

Tai – vėlyvųjų savaitgalio pusryčių vieta. Skirta tam savaitgaliui, kai norėsite, kad eilinis savaitgalis taptų švente. Neišsiplėsiu apie jų puikius kokteilius, nes, regis, įstatymai vis griežtėja, tačiau apie bangers & mash (tai dešrelės ant purios košės, kuri, žinoma, ne iš paprastų bulvių gaminta – labiau iš stebuklingų) ir kiaulienos tonkotsu (su papildomai siūlomais ryžiais bei kiaušiniu, žinoma) – galiu. Bet kam? Jūs pabandykite ir pamatysite. O desertui dalinkitės nuostabų french toast ir sprokite iš laimės.

 

11940 W Pico Blvd, Los Angeles, CA 90064

+1 310-928-9344

https://pikohla.com

 

 1. Bottega Louie

Dar viena vėlyvųjų pusryčių vieta. Švelniai pižoniška, bet maistas ir puikus interjeras viską sudėlioja į vietas. Patiekalai – labai klasikiniai, tačiau ekstremali kokybė juos pakelia į naują lygį. Ar verta sukti iš kelio – nežinau, bet aš kartą sukau ir nepasigailėjau. Tačiau būnant Downtowne ir norint papusryčiauti – ji tikrai viena pirmųjų sąraše.

 

Address: 700 S Grand Ave, Los Angeles, CA 90017

+1 213-802-1470

https://www.bottegalouie.com

 

 1. Umami Burger

Gal jau kažkas girdėjote, kad nei iš šio, nei iš to, nusprendėme rasti skaniausią tinklinį burgerį. Bandėme, testavome, ir kai jau manėme, kad garbingąją pirmąją vietą iškovos Five Guys, ją išplėšė Umami Burger. Simboliška – ši vieta prieš dešimt metų gimė Los Andžele, todėl dabar, jiems išsiplėtus po kelias valstijas, rekomenduoju juos aplankyti gimtąjame mieste. Aš ją atradau Pasadenoje, kur jūs atrasite – ne taip ir svarbu, nors sako, kad jie taip nenori vadintis tinklu, todėl pristato save restoranų grupe, ir specialiai kiekviename restorane mėsainiai šiek tiek skiriasi. Ragaukite skirtingus ir jauskite, kaip atsiskleidžia penktasis skonis – umami – kurį jie išgauna iš grybų ir sojos. Apie ingredientų kokybę šnekėti neapsimoka, nes akivaizdu – už tokią kainą (du burgeriai, maža porcija bulvyčių, du gėrimai ir arbatpinigiai – 50 dolerių) kokybė turi būti. Ir ji yra – Wagyu jautiena ir taip toliau. Tai – ne standartinė burgerinė. Jie turi aptarnavimą prie staliukų ir pilną barą. Ir tai geriausias tinklinis burgeris, kokį sugebėjome rasti. O gal geriausias apskritai?

 

49 E W Colorado Blvd, Pasadena, CA 91105

+1 626-799-8626

https://www.umamiburger.com

 

 1. Olive Wood Pizza

Pica su bulvėmis – skamba kaip nesąmonė? Paragaukite ir pakeisite nuomonę. Kita vertus, visos jų picos puikios, jei jau taip purtotės nuostabiosios su bulvėmis. Mes juos atradome viename geriausių ūkininkų turgelių Studio City, Holivude, ten jie būna sekmadieniais. Jų tinklalapis sako, kad trečiadieniais ir ketvirtadieniais juos galite rasti kituose turgeliuose – patyrinėkite. Pagalvokite, kaip gerai – ūkininkų turgelis ir puikiausia pica. Dviguba pramoga. Ir kišenė nenukentės – nebent ūkininkų turgelyje prasileisite vaisių skyriuose.

 

Studio City Farmer’s Market 12000 Ventura Pl, Studio City, CA 91604

http://www.olivewoodpizza.com/farmers-markets

 

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s