Malonios malonės ir jų malonumai jau Vilniuje

Lietuviams skamba, kaip religinių paslaugų biuras arba koks masažo salonas. „Jo malonė“, skaito iškabą žmonės, kurie šito prekės ženklo nežino, bet tai yra Džou Maloun, britų kūrėjos sutrumpintas vardas ir pavardė. Rašoma „Jo Malone London“, kad visi žinotų, iš kur šie kvapai yra.
 
Į Vilniaus „Panoramą“, kur yra šis salonas, sako pardavėja, daugiausia eina žmonės, kurie jau žino, iš kur šie kvapai, ir apie ką jie, ir tie pirkėjai, kurie jau neklausia moteriško ar vyriško kvapo. Šiaipjau, šitos parduotuvės daugelis labai laukė. Aš irgi laukiau, nors spėjau anais metais nejuokais pas juos prasieti Berlyne. Labai smagus pardavėjas, vokietis, tobulai mėgdžiojantis mandrą britišką akcentą, buvo daugiau aktorius, negu pardavėjas, tik tiek, kad puikiai mokėjo parduoti. Jis darė magiją.
 
Tai apie parduotuvę. Joanne Lesley Malone sukūrė kvapų ir kvepiančių dalykų prekės ženklą netrukus po mokyklos baigimo – vidurinę mokyklą ji baigė be jokių kvalifikacijų ir blogais pažymiais: turėjo disleksiją (vos galėjo skaityti ir rašyti, panašiai, kaip kitas garsus disleksikas, Jamie Oliver).
 
Kompaniją Jo pastatė kartu su savo mama 1983 metais. Verslas paėjo, nes žmonėms patiko aiškiai struktūruoti ir papasakoti kvapai. Iš esmės, ant buteliuko parašyta, kas yra viduje. Beveik visi pavadinimai ne koks nors išsigalvojimas (išimtis yra „154“, formaliai citrusinis kvapas su muskato riešutu ir medžio pagrindu, kuris kvepia kažkokia technologija ir švariu metro traukiniu), o tiesiog, pavyzdžiui, „Bronze Wood & Leather” (kas yra bronzinis medis, tai aš nežinau ir negalėjau sužinoti, matyt, tai aliuzija į medžio bronzinę spalvą, o gal turėta omenyje „bronza, medis ir oda“, nes kvapas yra su metalo atodūsiu, o dar ten yra stipri ir kartu švelni oda pagrinde, fantastinis kvapas iš juodosios serijos, apie kurią tuoj paaiškinsiu – dar vienas pinigų kvapas), arba „Basil & Neroli” (bazilikas ir neroliai, tokie kartieji apelsinai). Jo Malone mėgsta baziliką, o aš nesuprantu, kodėl jo natos tokios retos kitų kvapų namų pasiūlymuose.
 
Paskui, 1999 metais, Jo Malone pardavė prekės ženklą grožio ir parfumerijos superbendrovei Estee Lauder, kuri sugebėjo sėkmės neišbarstyti, o dar labiau užauginti prekės ženklą. Pardavimo sumą žino tik Jungtinės Karalystės mokesčių inspekcija, bet tai buvo labai elegantiškai pavadintas „neįvardintas milijonų skaičius“ („undisclosed millions“). Taip reikia lošti.
 
Minėta juodoji serija („Cologne Intense“) nėra, kaip kai kam galėtų pasirodyti, „vyriški kvapai“. Nėra čia nei vyriškų, nei moteriškų kvapų: juodame buteliuke esantis „Tuberose Angelica“ (tuberozė ir šventgaršvė), neįtikėtinai, brutaliai, begėdiškai prabangus gėlinis kvapas, lygiai taip pat tinka vyrams, kaip ir moterims. Ta prasme, ne kad tinka, o tiesiog prilimpa ir apvelka. Jei manėte, kad vyrams negali tikti gėlių kvapas, turėtumėt manyt iš naujo. Jei manote, kad vyrai nuo „moteriškų“ kvapų bobėja, toliau neskaitykite. Absoliuti nerealybė.
 
Didelis (100 ml) buteliukas kainuoja už paprastus kvepalus truputį daugiau nei šimtą eurų, už juodąją seriją – apie 130 eurų. Mažesni pigiau. Paprasti būna 30 ml ir 100 ml, juodosios serijos – 50 ml ir 100 ml. Ir jie supakuoja taip, kad opapa. Tasme, reikia matyti, kaip jie pakuoja. Jūsų kūdikystėje taip nevystė, kaip jie pakuoja.
 
Nėra vientisos stilistikos ar universalios natos, bet beveik visuose Jo Malone kvapuose yra labai kietai išspręstas citrusas, arba žaluma, arba gėlės. Jo Malone kvapus galima maišyti: sluoksniuoti vienus ant kitų, pavyzdžiui, baziliką, žaliąją citriną ir mandarinus (Basil Lime & Mandarin) dėti ant odos ir medžio pagrindo. Šiaip visus kvapus galima maišyti, tik reikia labai gerai žinoti, kodėl ir kaip tai darai.
 
Ką aš pats rekomenduoju ir ką reklamuoju? Aš niekada nieko nerekomenduoju, galiu tik pasakyti, kas patinka man. Tai būtų visi, kurie išvardinti anksčiau, ir dar juodasis kedras ir džuniperiai (kadagiai) – „Black Cedarwood and Juniper“. Žinote, būna tokio gero džino, kad juo norisi purkštis, o ne jį gerti? Tai čia yra tai. Į vidų nevartoti.
 
Ir galiausiai gervuogės ir lauro lapai („Blackberry & Bay”), toks tobulas ir keistas lydinys, kad tiesiog ant nesąmonės ribos: uostai ir supranti, kad kažkas padarė stebuklą, sujungdamas juos į vieną.
 
Vilnius dabar tapo truputėlį geresne vieta gyventi. Nueikit ten, į Jo Malonę, vieną kartą manęs paraginti, kitą kartą varysit patys.
 
Jūs ką tik buvote manęs nupurkšti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s