Kodėl ir kaip aš kolekcionuoju kvepalus

„Čia tikri, natūralūs, kvepalai, o ne oro uostuose parduodamos štampovkės“, vieną kartą perskaičiau savamokslės kvapų specialistės pasvarstymus internetuose, labai seniai, kai mano kolekcija buvo beprasidedanti, ir ji prasidėjo nuo oro uostų (nes tais laikais labai daug keliaudavau). Tai buvo mano pirmasis susidūrimas su parfumerijos mitais ir nesąmonėmis. Nesąmonė numeris vienas: oro uostuose kvepalus pirkti – žema klasė.

Apie „štampovkes“ dar kada nors parašysiu – girdi, didžiųjų gamintojų kompozicijos yra prastos, ten supilsto iš kokio tai koncentrato skalbimo miltelių fabrike ir viskas. Kokia nesąmonė. Iš tikrųjų, ir nišinius pavadinimus, ir labai garsius ir milijonuose vietų matytų, kuria tie patys perfumeriai, tie patys meistrai, tik užsakinėja jiems skirtingi užsakovai.

Kitų mitų jūs esate girdėję patys: kas nišiniai kvepalai yra iš „natūralių medžiagų“, o pigūs – „iš sintetikos“, kad Lietuvai ir rytų Europai specialiai pilsto prastesnius, silpniau ir prasčiau kvepiančius kvepalus. „Kai Lietuvoje pirkau, tai ne taip kvepėjo ir trumpiau laikė.“ Šitą pastarąją nesąmonę kartoja taip dažnai, kad daugelis ja net yra patikėję. Lygiai taip pat, kaip ir ta istorija apie kvepalus ir jų pasibaigusį galiojimo laiką. “Pas mus daugiausia parduoda išėjusius iš galiavimo”. Kvepalai, kaip ir viskas pasaulyje, sensta, bet ne visi vienodai ir ne per dvylika mėnesių, kaip daug kas įsivaizduoja. Per daugelį metų, kol kolekcionuoju kvepalus, gal pora kartų užtikau kvepalus su pasikeitusiomis kvapo savybėmis nuo laikymo – abu jie buvo daugiau, nei dviejų dešimtmečių senumo. Ir jie nebuvo sugedę. Jie buvo pasikeitę.

Oro uostuose parduodami kokybiški kvepalai iš tų pačių gamintojų tų pačių serijų tose pačiose pakuotėse. Sintetinės medžiagos naudojamos greta natūralių visų, net ir brangiausių, pagrindinių gamintojų. Ir, dėl Dievo meilės, internetinės parduotuvės nereiškia blogio. Ar tai reklaminis postas? Žinoma, kad tai reklaminis postas. Skaitykite toliau.

Aš perku kvepalus labai daug kur. Ir Lietuvoje, ir kitose šalyse. Ir parduotuvėse, ir internete. Internetas bus rizikingas tik tada, jei pirksite iš tokių internetinių parduotuvių, kurios nenurodo savo adreso ir neturi telefono numerio. Tokių internete pilna. Ten dar parduoda ir kvepalų „replikas“, kurios reiškia paprasčiausias nelegalias klastotes, kurios pavadintos ir įpakuotos panašiai į originalą, ir kartais gali panašiai kvepėti į originalą. Pavyzdžiui, vietoje Christian Dior Fahrenheit iš pigu.lt 100 ml už 80,61 EUR, ten gali būti parduodami kvepalai, išmaniai pavadinti „Far and High“ ir kainuojantys dešimt dolerių, plius siuntimas. Ten yra tiesiog internetinis Belgrado turgelio variantas. Belgrade ir Jerevane mačiau tų kvepalų klastočių turgelių ir kioskų. Nepirkite iš jų internetinių ekvivalentų. Nebent norite leisti pinigus šlamštui.

Paprastas testas: pažiūrėkite, už kokią kainą parduodami „Chanel“ kvepalai. Kodėl būtent šitie? Nes šis vardas niekada nedaro niekur didelių nuolaidų, nebent mažmenininkas iš savo kišenės gali nurėžti kelis procentus. Nė vienas padorus prekiautojas pasaulyje jums nepasiūlys „Chanel“ su 50 proc. nuolaida. Žiūrim: pigu.lt parduoda 100 ml Chanel Platinum Egoiste už 102 EUR, tai normali kaina, kaip ir visur.

Apie internetinę parduotuvę pigu.lt dažniausiai sprendžiama pagal jos pavadinimą. Girdi, pigu reiškia blogai ir todėl matyt kažką ten mus apgaudinėja. „Pigu.lt“ yra tik interneto adresas. Kaip ir „Senolių kepyklėlė“ ne senjorus kepa.

Aš pats esu pirkęs iš pigu.lt, ir patikėkit manim, aš žinau, kur prekiauja geromis prekėmis. Man būtų neramu, jei ten būtų absurdiškos kainos, kur pardavinėtų man žinomas prekes triskart pigiau, negu rinkos kaina. Bet dabar taip nėra. Ten yra didelis prekiautojas, kuris turi neapsakomai didelį pasirinkimą. Ten šimtai pavadinimų. Jei kažkas juos įsivaizduoja, kaip nukainotus prekiautojus su sandėliuku, kur šio bei to yra iš aplamdytų dėžučių, jūs labai klystate.

Galima žaisti, išrikiavus kvepalus pagal kainą ir ieškant, kaip grybų miške, kažko, kas jums yra žinoma. Štai, Calvin Klein Obsession for Men, 125 ml. Absoliuti ir tobula klasika, prieskoniai ir pušų spygliai, ir dabar iš pigu.lt už 23 EUR. Rimtai? Rimtai. Neįmanoma nepirkti.

Galima žiūrėti, kokių nišinių kvepalų galima rasti, kokių Lietuvoje yra vos keletoje prekybos vietų. Acqua di Parma Colonia Oud – 189 EUR. Nuostabus rytietiškas medis, dabar madingas, bet ūdo šventojo medžio yra galybės interpretacijų, ši viena geresnių.

Pabandžiau pažiūrėti, ar rasiu tokių kvepalų, kurie kažkada buvo sensacingi, paskui juos primiršo, nors jie yra vis dar verti sensacijos. Prašom: mėgstamas dyzelino ir apelsinų mišinys, Hermes Terre d’Hermes, 50 ml – 49,22 EUR iš pigu.lt. Čia yra nuodėminga vasara kaime ir pramogos tarp apelsinmedžių ir ant seno traktoriaus.

Ar yra kažkas, ko jie neturi? Žinoma, yra, bet niekas neturi absoliučiai visko. Jie turi tiesiog labai, labai daug, tikrai daugiau, negu reikia bet kuriam iš mūsų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s