Toyota Camry: neskaitykit šito teksto

Neskaitykit šito teksto. Kam nepatinka apie mašinas, neskaitykit. Kam nepatinka komerciniai tekstai su reklamos elementu, irgi neskaitykit. Amžinieji Toyotos heiteriai, jūs užvis labiausiai neskaitykit. Padėkit į šalį. Put the phone down.

Ar žinote, kad yra tokie Toyotos heiteriai, kurie ateina prie kiekvieno mano straipsnio apie mašinas pastumt ant Toyotos? Jie yra blogiau už Apple fanbojus. Kiekvieną kartą, kai parašau, kad MacBook yra nesąmonė ir man nepatinka (nors ir šiuo metu juo ir rašau, oh likimo ironija, ir nepaisant to, kad iPhone ir iPad man yra geriausi dalykai nuo tų laikų, kai buvo išrasta raikyta duona), tai ateina man sakyt, kad čia tu tiesiog neišmokai dirbt normaliai ir reikia čia šortkatų pasidaryt ir viskas bus čiki. Per tris metus man nepradėjo patikt, tai, sakau, jau ir nebepradės. Ir su iPhone ir iPadais nereikėjo šortkatų mokytis, kaži kodėl? Kodėl aš naudoju MacBook, jeigu man nepatinka? Todėl, kad yra nupirktas, ir aš neisiu švaistyt pinigų naujam, kol neateis laikas, bet jau noriu Windowsinį nusipirkti, nes ten yra aiški failų tvarkymo sistema.

Taip ir su Toyota. Kai man duoda Tokvila kokią mašiną prasilėkt po Lietuvą, tai aš visada parašau, ir visada išlenda tie patys, kurie pradeda sakyt, kad tu Lamborghini nebandęs ir jeigu būtum normalią mašiną vairavęs, tai taip neaiškintum. Nėr baisesnių kaušų už mašinų fanbojus ir heiterius. Atsimenu, kai pajamiau Toyota Tacoma trucką Amerikoje, tai kažkas man pranešė, kad Amerikoje niekas su tokiais nevažinėja. True story.

Šį kartą mane nuotraukoje matote, vis jaunėjantį, prie Toyota Camry Hybrid (su estiškais numeriais, kad kameros nefiksuotų ir galima statyt belekur), kurią davė Tokvila Vilniuje. Paveiksluotas esu prie Kelmės dvaro ansamblio, arba tiksliau vartų.

Šiaip Toyota Camry (reiškia karūną) apyvartoje yra belekiek metų ir buvo belekiek kartų naujinta, ir Amerikoje tai viena perkamiausių mašinų, tik Europoje ji buvo iš rinkos išimta ilgiems metams ir mums nesiūloma, nes, kaip europiečiai, mes nenusipelnėme dar tokios (aš tai amerikietis, todėl man yra kitaip, bet čia nesigilinkim).

Seriously, aš ją buvau gavęs Čikagoje (tik ne hibridas dar tai buvo) netyčia prieš kokius trejus metus, nes įliūlino apgreidą Enterprise mašinų nuoma, sako, duok dvam dolerių daugiau, tai mes tau nori duosim šitą gulbę. Buvo Kalėdų metas, ir jaučiausi gerai, kad sakiau jo, duokit davai. Aš nesitikėjau tada tokio įspūdžio: mašina nebuvo tokia išvaizdi ir su ryklio pelekais, kaip matote dabar nuotraukoje, bet atsisėdau prie vairo ir buvo OMG, nes ji buvo PRIKLIJUOTA prie kelio, galinga ir tikras žvėris. Manevringa, stabili, taip gerai nebuvau jautęsis nuo tada, kai jaunystėje pirkau penktą bemsą ir tada galvojau, kad mane gyvą paėmė į dangų. Dabar jausmas panašus.

Šiandien Camry jau ir vėl Europoje, including Lietuvoje, ir man davė Tokvila tą mašiną, prasilėkt po Lietuvą, nes turim projekčiukų Užkalnio žurnalui. Tai yra Camry hibridas, ir ji totaliai nesijaučia kaip hibridas. Žinau, kad negalima sakyti “jaučiasi“, tipo reikia sakyti “ši mašina justi ne kaip hibridas“, bet aš niekada taip nesakiau ir nesakysiu. Kas taip sugalvojo?

Ne, tai yra monstras 218 arklių, 2.5 litro benzo varikliu, ir ji eina stabiliai kaip japoniškas Shinkansen traukinys, man dar norėtųsi komplekte kulkosvaidžio ir tokių raketų, kaip būna komplektuojamos Apache helikopteryje, bet Lietuvoje nebūtų legalu (niekur nebūtų legalu keleiviniame automobilyje sprogmenys, ką jau čia). Neskaitant kulkosvaidžio ir raketų, mašina yra su absoliučiai visais įsivaizduojamais navarotais komplektacijoje – daugiau švilpukų ir skambučių, negu galima įsivaizduoti, ne tik juostų kontrolės, radarai, automatinis pavairavimas į juostą, kameros, blind spot’o monitoringas ant veidrodėlio (čia kad keičiant juostą neliktumėt nepastebėję kitos mašinos gretimoje juostoje, patekusios į akląjį tašką), bitch, netgi užpakalinės užuolaidėlės (jos tam, kad nekepintų saulė) automatiškai atsitraukia, kai tik įmetat atbulinę, ten apie visokius berakčius atrakinimus užrakinimus ir lietaus detektorių net nekalbu. Anksčiau žmogui norėdavosi, kad mašina turėtų pakankamai cup-holderių, dabar viskas pasikeitė: yra ne tik belaidžio krovimo seksodromas į priekį nuo pavarų svirties (ir jis veikia, ne kaip tie Starbucksuose, kurie tai veikia, tai neveikia), bet ir pakankamai lizdų, kad galima būtų krauti vienu metu dar du telefonus ir iPadą (cupholderių irgi yra, trūksta tik picos pečiaus, bet gal čia kaip papildoma komplektacija). Išjungus variklį, vairas sulenda, kad lengviau būtų išlipti. Mašina ne iš vakardienos, o importuota iš rytdienos. Japonai čia daro amerikietišką tradiciją, kai vieni kitus šeštajame dešimtmetyje aplenkdavo komplektacijomis ir pribambasais. Bet viskas veikia, viskas padeda (ir niekas netrukdo) ir šita mašina yra nuo 28,500 EUR Lietuvoje. Ir viską lengvai suradau, kaip naudot. Atsimenat, kaip padarė kažkada BMW (pirmiausia septintą) su tuo dideliu guziku, per kurį viskas valdoma buvo, kaip kompe, ir ten reikėjo trijų dienų kursus baigt, kad galėtum tą mašiną vairuoti? Tai čia nereikia kursų.

Nuostabu yra tai, kad tai yra hibridas, nors apie tai tuojau pamiršti, ir jo kuro sąnaudos yra ypatingos. Ta prasme, šitai mašinai beveik nereikia kuro. Pardavėjai rašo apie sąnaudas nuo 5,3 litro šimtui km, aš mačiau bandytojų, kurie pasiekia 4,3 litro, o aš visiškai netaupydamas ir sportiniu režimu lakstydamas, dariau 6,8 litro, čia įskaitant ir varymą ant 130 tarp Kauno ir Klaipėdos, visokius gazavimus ir tai, kad mašina prikrauta dalykų. Reiškia, iš Vilniaus į pajūrį galima atvaryt, prisisodinus pilną mašiną keleivių ir su pilna bagažine kontrabandinių cigarečių, už kokį tricoką eurų, arba mažiau. Juokauju, nerūkau kontrabandinių. Išvis nerūkau jokių, ir jums nepatariu.

Jeigu man daug reikėtų važinėti po Lietuvą ir gyvenčiau čia daugiau, negu kokis penkis mėnesius per metus (dabar, sorry, esu čia tik svečias, nors ką jau ten, mes visi svečiai šioje žemėje), tai eičiau į Tokvilą ir pirkčiau. Kodėl į Tokvilą? Nes jie sugalvojo man duoti pasibandyti, štai kodėl.

Komentarų: 1

  1. Puikus review! Lauksime daugiau apžvalgų, galbūt kažką įdomiau apžiūrėsit.
    Manau, kad šito segmento automobiliai puikiai tinka ofiso planktonams. Net ir šio automobilio dizainas atspindi filosofija kuria seka pilkas, slidus, nieko neišsiskiriantis mailius. Gink Die tokia gelda vairuoti.

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s