KAIP BŪTI KIETU IR TAPTI ŽINOMU FEISBUKE, NERAŠANT ORIGINALIŲ POSTŲ

Stasys Eidiejus

ir

Andriaus Užkalnio papildymas

Nauji metai – nauja rubrika. SEKSIS (Stasio Eidiejaus Koučingo SIStema) skirta tautiečiams, kuriems givenimas nepaviko. Širdį drasko matant, kaip dalis jūzerių tiesiog voliojasi purve, mėgindami pakilti į pripažinimo viršūnes. Tebūnie ši rubrika mano mažas, (ne)savanaudiškas indėlis į jų šlovės olimpą.

Šiandien aš jums papasakosiu, kaip galima tapti žymiu ir matomu Feisbuke, nekuriant savo originalių postų.

Rašyti ką nors originalaus, reiškia sukti galvą, t.y. galvoti, mąstyti, kurti ir daryti kitokį panašų darbą. DARBĄ! Sukti smegenis nėra lengva. Ne visiems tai gaunasi be pastangų. Bet yra būdas, kurį galima naudoti, neįdedant itin daug darbo – tai komentarų rašymas.

Tik reikia žinoti, kur rašyti, nes kitu atveju bus sugaištas laikas, o naudos jokios. Šį metodą pavadinau ‘prielipiniu’, nuo žodžio ‘prielipa (prielipinės)’ – tai tokios žuvys, kurios savo ypatingu peleku prisisiurbia prie banginio ar ryklio ir keliauja su juo nemokamai, t.y. nenaudodamos savo jėgų ir energijos, dar gi maitindamosis anų grobio liekanomis.

Taip galima elgtis ir su Feisbuko rykliais ir banginiais – įžymybėm ir celebričiais, turinčiais dešimtis ar net šimtus tūkstančių draugų ir pasekėjų. Tiesiog pakanka ‘prisisiurbti’ prie jų savo komentarais, kuriuos iškart pamatys tie minėti dešimtys tūkstančių skaitytojų. Kuo daugiau komentarų – tuo dažniau jus pamatys ir įsidėmės, o jei komentarai dar ir į temą, teisingi ir tikslingi, užkoduoti ir su tam tikrom potekstėm – jūs tapsite žvaigžde.

Jums nebereikės kurti savo postų. Nesvarbu, kad jūsų paskutinis įrašas Feisbuke yra naujienos iš Maskvos Olimpiados 1980 metais ar pašarintas Valinsko “Taip ir ne“ įrašas 1993 metais – tai niekam neberūpės. Jūs būsite matomas, žinomas ir įsigysite naujų draugų, nes plauksite kartu ten, kur plaukia jūsų banginis! Ir tuo pačiu naudositės jo grobio liekanomis: šlovės, žiūrimumo, žinomumo likučiais.

Aš jums pažadu – jeigu kruopščiai laikysitės visų šių patarimų, tai labai neužilgo tapsite žymūs ir žinomi, pelnysite skaitytojų pagarbą, o gal net ir baimę.

1. Sekite visų celebričių (pramogų, politikos, sporto, medios) gimtadienius ir suskubkite juos pirmieji pasveikinti. Būtina kreiptis familiariai, pvz, Prezidentės sienoj rašykite ‘Su gimce, Dalyte’, Mikutavičiaus – ‘gyvuok, Marka!’, Mamontovui – ‘Būk pasveikintas, Andriucha’, Lansbergiui Jr. – ‘Sveikinimai, Gabri!’ ir panašiai. Taip pasirodysite esąs itin artimai pažįstamas su tais, kuriuos kiti mato tik televizoriuj. Galimas daiktas, kad jie jus užblokuos, bet tuomet galėsite visiems pasakoti, kaip tokios įžymybės atkreipė į jus dėmesį ir kaip jie nepakelia kritikos.

2. Prie visų naujausių įžymybės postų rašykite emocingus komentarus, priklausomai nuo temos: ‘ploju atsistojęs’ (atsisėdęs, atsigulęs, atsitūpęs, nesvarbu), ‘klykiu iš juoko’ (arba užtenka tik ‘klykiu’), ‘kaip dabar atmatyti?’ (šitas jau padėvėtas, bet dar eina), ‘einu pavemsiu’, ‘verkeu koke valanda’ (labai jau outdated, geriau nebenaudokit), ‘žvengiu’. Taip atrodysit ne tik nuolankus ir ištikimas sekėjas (na, nebūtinai padlyza), bet ir tobulai suprantantis posto autorių, esantis itin artimas su jo mąstymu, tiesiog sielos dvynys, t.y. tokio pačio intelekto koeficiento ir, greičiausiai, visuomeninio statuso.

3. Prie žinomybės posto ar nuotraukos apie tai, kad jis, pvz, davė kraujo, paklauskite: ‘o iki kelių valandų jie dirba, nes ir aš ketinu užsukti?’ (antros dalies po kablelio rašyti nebūtina, bet nepakenks, nes ne visi gali suprasti, jog jūs norite pasakyti, kad ketinate irgi važiuoti duoti kraujo), ‘nežinai, ar šeštadieniais dirba?’, ‘koks ten jų adresas, gali priminti?’. Taip pasirodysite esąs aktyvus ir atsakingas visuomenės narys, geranoriškas, drąsus ir nesavanaudiškas. Žinoma, po to kraujo duoti nebūtina.

4. Nepraleiskite žinomų žmonių atostogų postų ir nuotraukų. Kur jie bekeliautų, visada turėkite ką pasakyti, arba prieštaraudami, arba paantrindami, arba patardami su visur buvusio ir viską mačiusio tonu: ‘Šūdas ten, geriau nuvažiuokit į … (pasiguglinkit kokį mažai žinomą miestą toje šalyje)’, ‘naujos užuolaidos (baldai, šviestuvai etc)? Pernai buvo kitokios’ (tinka prie viešbučio nuotraukų), ‘O Starcruize (suraskit guglėj bet ką egzotiško, ekskliuzyvinio tame mieste: restoraną, muziejų, parduotuvę ir t.t.) buvote?’. Atrodysit artimas keliaujančiai žvaigždei ir itin daug pats keliaujantis ir žinantis, kaip minimum buvęs toje šalyje/mieste, bet greičiausiai būsite išmaišęs tą valstybę ir miestą kur kas daugiau ir žymiai anksčiau už posto autorių.

5. Dar prie kelionių postų/nuotraukų labai tinka klausimas ‘Kada grįšit?’. Tai visiems turėtų paaiškinti, kokie artimi draugai jūs esate su keliaujančiom įžymybėm ir kaip nekantraudami laukiate jų grįžimo, kad kuo greičiau ‘vėl’ galėtumėte susitikti. Nors realiai nei jie jums rūpi, nei jie jus pažįsta, nei išvis numano apie jūsų egzistavimą. Žinoma, niekas nepagalvos apie tai, kad jei iš tiesų esat geri draugai, tai turėtumėt žinoti, kada jie grįš, ar bent jau paklaustumėt privačiai, o ne viešai komentaruose. Todėl būkit ramūs ir drąsiai naudokit šį triuką.

6. Žymūs žmonės irgi valgo, ir kartais valgo geruose restoranuose, įkeldami iš ten nuotraukas ar bent parašydami. Išnaudokite tai, ypač – jei restoranas užsienyje. Rašykite, atsižvelgiant į kontekstą. Kartais tinka pritarimas, o kartais- prieštaravimas: ‘o man ten visai patiko. Gal jau kitas virtuvės šefas?’, ‘Šūdas ten! Vos neapsivėmėm. Gerai, kad po to nuvažiavom į … (susiraskit internete bent vienos Michelin žvaigždutės restoraną, nors idealu būtų 2-3 žvaigždučių, įrašykit pavadinimą. Jei tam mieste tokio nėra, gausite pasitenkinti šiaip geru vietiniu restoranu)’. Dar būtų gerai paminėti kokį niekam nežinomą vietinį žuvų turgų ar kokį slaptą pusrūsį, kur nelegaliai kepa gyvates.

7. Geras grobis yra kokios įžymybės postas/nuotraukos iš žinomos grupės/solisto koncerto. Žinoma, idealus variantas – užsienyje. Komentuokite: ‘cha, užpernai sėdėjau tam pačiam sektoriuj’, ‘koks susenęs! Dar pernai atrodė žymiai jaunesnis’, ‘o man tai nepatiko. Garsas – kažkokia nesąmonė, nesureguliuota normaliai’. Labai gerai dera prieštaravimas su kokios niekam nežinomos grupės pavadinimu (sugalvokite patys ar paguglinkit): taip parodysite, kad matyti ir klausyti gyvus kokius Led Zeppelin, Metallica ar Nirvana – jums jau seniai atgyvenęs dalykas ir praeitas etapas. Dabar jūs jau tiek dvasiškai išaugot ir visaip kitaip patobulėjot, kad klausot faktiškai tik marsiečius.

8. Suskubkite pirmieji pakomentuoti kiekvieną ir bet kurį įžymybės postą, nepaisant to, kad neturite pasakyti nieko protingo ar į temą: taip vis tiek gausite daugiau žiūrimumo. Pamenate tą portalų komentatorių žaidimą ‘Pirmas!’? Ir čia tas pats. Rašykite bet ką, jei nesugalvojate artikuliuoto sakinio ar protingesnės minties. Galite ir palaikinti, bet vien laiko neužtenka ir iš jo jums mažai naudos, praktiškai jokios. Būtinai reikia komentaro, kuris matosi visiems. Taigi tinka bet kas: jaustukai, tiktukai, jungtukai ir bet kokios dalelytės: WOW, VAU, OHO, AHA, BRAVO, LIUKS, NIEKO SAU, EINA SAU, OK, NX, NU, KĄ IR t.t. Ar pastebėjote, kad rašant vien didžiosiomis raidėmis, matomumas pagerėja? TURĖKITE TAI OMENY. Jei ir to nesugalvojat, tai įdėkit bent kokią šypseną, veiduką, kokį šokinėjantį minioną ar kitą kokią animacinę nesąmonę – dabar jų daug visokių prikurta.

9. Geras tonas yra demonstruoti English wordsus – šiais laikais vien lietuviškai normal žmonės jau nebespykina ir nebewraitina. Bent 42% jūsų wordsų must be english, ypač, jei posto autorius taip wraitina ir jam tai gaunasi natural. Ir nesvarbu, kad gal atrodysite apgailėtinai comic, beždžioniaujantys ir pataikaujantys, juk svarbiausias pointas – jūsų matomumas ir žinomumas, bus achievintas. ‘Good trip bro. Mes also pernai tam cityje travelinom tai likom very happy. Važiuosim again’. Ir nepamirškit keiksmažodžių, nesvarbu, kad jie galbūt jums netinka. Who cares, bl..

10. Prie kokio posto apie celebrity, kurio neįmanoma nežinoti net išmetus televizorių ir sudeginus visą popierinę spaudą, būtinai paklauskite ‘o kas jis toks?’. Žinokite, tai labai krūtas klausimas, nepaisant to, jog pirmą kartą taip buvo paklausta dar praėjusio šimtmečio antroje pusėje. Tai turėtų kalbėti apie tai, koks jūs taurus ir dvasingas, nesidomintis tokiomis tuštybėmis. Čia iš tos pačios serijos, kaip ‘neskaitau Užkalnio’ ar ‘neturiu teliko’.

=== Papildymas nuo Užkalnio ===

1. Prie celeb restoranų foto: “gerai, kad tau patiko, nes mes last year nusivylėm” – subtilus hintas, kad tavo skonis yra dar tolimesniam hai ende, negu celeb postintojo.

2. Prie celeb restorano posto pakomentavęs gauni +100 taškų, jeigu kažką parašai apie šefą ir pavadini jį tiesiog vardu (“Martynas”, “Kieša”, “Žoržas”) – visi supranta, kad tu ten ne šiaip svečias, o savas žmogus.

3. Kai celeb papostina, kad jam neatvežė laiku picos arba Swedbankas kažką sumalė, būtinai parašykit savo istoriją, kad ir jums taip buvo. Ją perskaitys gal 5000x daugiau žmonių, nei paprastai paskaitytų, nors pati istorija yra absoliučiai niekinis, trivialus šūdas.

4. Prie bet kokio celebrity posto apie neigiamą dalyką, pvz., korupcijos skandalą ar naują dišovą TV laidą, eilinį kartą atvažiuojantį Gazmanovą ar Kirkorovą, vis dar tinka:

(a) “tiems, kas šiandien dar nevėmė”

(b) “vėmeu koke valandą”

(c) “už ką mums taip” (t.y., jums kartu su celebričiu dbr yra vienodai blogai)

(d) “nimagu” (šitas biškį rizikingas, nes ne 100% auditorijos naudoja rusišką žodyną)

(e) gifas su facepalmu, kurį daro kas nors iš Star Warsų, Obama arba Jėzus

5. Gerai sueina (prie bet ko) nudrožta formulė iš onlaininio prieinamo nesunkaus humoro depozitoriumo: “ŠITAS TOKS LIŪDNESNIS”. Kadangi formules dažnai pašaudo ir patys celebričiai, tai būsite visai kaip jie.

6. LABAI SVARBU IŠSIKALINĖTI IRONIŠKA RAŠIBA. Daugelis celebričių turi savo kalbos darkymo smulkmenytes (“sakiti”, “giaras”, “ačių”), kurias kartais pamėto. Kartokite jas savo postuose. Nebandykite išgalvoti savo, nes stopudovai paslysite ir iššausite ką nors iš supermamų jumorėlio, kuris jus išduos kaip desperatišką prisiplakėlę (“žmogai”, “tortadienis” arba kas nors iš senų rusiškų kinokomedijų apie Šūriką – “učis, student”). Tiesiog pvz prie bet kokios celebrity nuotraukos apie maistą, namie ar restorane, įmeskite savo eilinio troškinio ar kepsnio foto ir lakoniškai kyštelkite: “Mes irgi su mėsite! Dabar dar ir degtinitė. Kviečem prie stalo!” Nauda dvejopa: susidarys įspūdis, kad jūs tikrai gal ir čilinat su celebričiais prie stalo, o blogos rašibos dėka būtinai atsiras nesusivokianti teta, kuri jums pakomentuos ir pataisis rašibą, tada tetą užpuls ir apdėlios facepalmais kitos dėmesio šliundros ir prielipos prie to paties posto, o žinomumą vis tiek rinks jūsų nuotraukitė apie jūsų eilinę mėsą ant BBQ. Tirštas profitas.

7. Prie kiekvienos celebričio maisto fotkės vis dar tinka klasikinis: “mmm galima receptuką?”. Jums nieko neatsakys, bet ir neištrins.

8. Jei kažkoks celebrity valgo brangiame restorane ir apie tai postina (jie dažnokai būna ten, kur eina ne visi), ir jūs žinote patiekalo kainą (pvz, iš restorano online meniu), galite parašyti: “Už mėsgalį 50 eurų? Nežinau nežinau… užeik pas mane Andriūcha, mano mama už du eurus ištroškins žiurkę polinezietiškai, pirštelius aplaižysi”. Nauda:

(a) žinote kainas, reiškia, ten irgi vaikštote

(b) nesat ant tiek kiauras, kad nesuprastumėt, kad ne piniguose laimė, o tai reiškia, esat pats celebričio lygio

(c) visi matys, kad kviečiat Andriūchą pas save – žinoma, jei jį pažinotumėt, tiesiog jam skambintumėt, bet, kaip ir ankstesniuose pavyzdžiuose, FB žaidime taip giliai niekas nekapsto

(d) jei kas nors paklaus ką nors nesupratingai apie jūsų mamytės žiurkės troškinį, tiesiog pastatykit juos į vietą: “pabūkit tyliai, Laima”, “gal jau grįžkit prie savo bomžpakio ir makaronų”. Tegu žino, kad čia bazarą veda elitas su elitu.

2018

Komentarų: 1

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s