Gyvenkit pagal save, ne pagal tai, ką jums aiškina

Jau esu sakęs Instagrame (galėtumėt ten dažniau ateiti pas mane, nepakenktų): jūs turite būti sau pats pirmasis prioritetas.

Kaskart, kai sunku ar atrodo, kad nesusigaudot, ką daryti, gera mintis yra pagalvoti, ko reikia jums, kas geriausia jums, ko norisi jums asmeniškai. Tai ne egoizmas: tai vienintelis racionalus sprendimas – gyvenimas yra jūsų, gyvenate jį jūs, ir visų pirma turite pasidaryti laimingi sau patys, o tada jau būsite geri ir naudingi kitiems.

Dar niekas nėra pasidaręs kitiems geras per savo kentėjimą. Jūsų kančios ir aukos niekam nereikia. Va, pavyzdžiui, J.Kristus mirė ant kryžiaus už žmonių nuodėmes, ir ką padarė su tuo žmonės? Ėjo ir šparino į kairę ir į dešinę naujas nuodėmes, karus, kankinimus, žudymus, naikinimus ir neįsivaizduojamus siaubus, ir daugelį tų dalykų darė pasiėmę Kristaus atvaizdą į rankas. Ačiū, Dievuli mūsų, kad už mūsų nuodėmes numirei, tai mes dabar tavo garbei dar pridirbsim tiek, kad galėsi paskui dešimt kartų pakartot.

Blogiausias dalykas, atsitinkantis, kai žmonės pavergia save kitų valiai ir gyvena ne sau, būna tada, kai žmonės nusistato savo veiksmus pagal tai, kaip jie TURĖTŲ gyventi. O kaip jie TURĖTŲ gyventi, jiems praneša aplinkiniai, kurie tikrai netaupo nei jūsų jausmų, nei jūsų geros nuotaikos, nei jūsų geros valios: jie ateina ir moko jus, kaip turite elgtis, nes jų požiūriu, tokios yra taisyklės.

Prasideda viskas vaikystėje. Draugauk su tais vaikais, o ne su tais, nes mes tau norime gero ir paklausyk mūsų, tie tau bus geresnė kompanija.

Tu eisi į tuos būrelius ir į tuos užklasinius užsiėmimus, kuriuos sugalvojo tėvai, nes tėvams reikia dėl prestižo pasakyti, kad Akviliūtė mokosi groti arfa, o Lukutis užsiima povandeninėm šaškėm su barjerais ir žinokit labai sunku į tas treniruotes patekti. Vaikai važinėja į tuos užsiėmimus, bet net kol kas nepagalvoja, kad jie yra tik svetimo plano, svetimos schemos, svetimų ambicijų dalis.

Paskui ruoškis stoti štai ten ir ten, nesvarbu, ką tu pats nori, mes esame gydytojų šeima ir tavo seneliai gydytojai ir tėvai gydytojai ir mes norėtume, kad tu tęstum mūsų medikų dinastiją, nors tos dinastijos tau gal ir nereikia, bet mes tau sakysim, kad čia ne tau jos nereikia, o kad tu tiesiog dar pats nesupranti, kad tau jos reikia, kol kas nesupranti. Ateis laikas, ir tu man padėkosi, sako vaikui.

Žinote tiesą? Dar nė vienas užaugęs vaikas nėra tėvams padėkojęs už tuos dalykus, kuriuos tėvai, jam darydami, sakė: “tau dabar gal nepatinka, bet ateis laikas ir tu man už tai padėkosi”. Tai labiausiai pasaulyje neišsipildantis tėvų pažadas. Jis taip pat neišsiverčia į realybę, kaip teiginys: “aš tau noriu tik gero” neišsiverčia į gerų dalykų atsitikimą. Milijonai žmonių pasaulyje buvo traumuoti tėvų, kurie sakė, kad norėjo vaikui tik gero. “Aš tik gero norėjau” yra tas posakis, kurį vien išgirdus reikia vaikus iš tėvų atiminėti.

Paskui eina kuo toliau, tuo geriau. Kai ateina laikas stoti į aukštąją, reikia stoti į aukštąją ir net negalvoti, ką tas duos ir kam to reikia ir ar tu tikrai to nori, na, tiesiog visi stoja, ir tau irgi reikia stoti, nes yra toks spaudimas iš tėvų ir artimųjų. Niekas nepagalvoja, kad jeigu tas sprendimas būtų toks tikrai pats iš savęs prasmingas, tai spaudimo nereikėtų. Ir begalės jaunų žmonių kasmet priima sprendimą, kurio dažnai patys negali paaiškinti, išskyrus tai, kad visi taip daro.

Po aukštosios baigimo būna sekantys etapai – galėčiau vardinti ir vardinti: lizinginis butas, kurio iš tikrųjų nesinori, bet tėvai juk nesupras, jei nuomosies, o ne pirksi (iš kur žinau? Esu pabandęs apie tai parašyti socialiniuose tinkluose, ir jūs neįsivaizduojate, kiek tarp mūsų vaikšto terorizuojamų žmonių, jaunų ir ne tokių jaunų, kurių tėvai jiems aiškina, kada pagaliau pirksi butą, nes nuomotis butą – taip niekas nedaro, taip negerai, taip nesaugu; tėvai galvoja, kad išmano pasaulį geriau ir kad gali pamokyti apie racionalius turto planavimo sprendimus, ei tėveliai, jei jūs taip išmanote apie turto saugumą ir planavimą, papasakokite, kaip jums patiems sekėsi gyvenime su dabar turima vienintele pensijos viltimi iš Sodros, ištirpusiais indėliais taupomojoje kasoje, pavogtais indėliais EBSW ir akciniame inovaciniame ir net tais doleriais, kuriuos laikėte namuose, nes netikėjote bankais, ir kurių vertė ištirpo palyginti su litu tiek, kad jums bloga pasidarė ir jūs jau nuvertėjusius (jūsų supratimu) JAV dolerius keitėtės į Kanados dolerius, dar daugiau prarasdami iš keitimo, papasakokite, kodėl jūsų išminties turėtų klausyti jaunimas?). Tačiau nesvarbu – tūkstančiai pirko, perka ir dar pirks gipso kartono dėžes, nes kažkieno kito galvoje toks sprendimas yra “investicija”. Tie žmonės dabar, šiandien, šią minutę savo gyvenimą rikiuoja ir tvarko pagal kažkieno galvoje esančias taisykles, stereotipus, prietarus ir bobučių pasakas.

Tai vienodai baisu, kaip tie jauni tėvai, kurie neša kūdikius krikštyti, nu kad mamytės mamai būtų ramu, mums nereikia, vaikui nereikia, niekam nereikia, bet močiutė pas mus labai dievota, JAI TAI LABAI SVARBU ir ji neapsiramins, kol vaiko nepakrikštysim. Labai protinga. O jeigu močiutė užsimanytų vaikui svastiką ant kaktos ištatuiruoti, irgi tai darytumėt, jeigu tik ji pakankamai daug zyztų? Hm?

Žmonės, kurie pagal kitų nustatytus lūkesčius kuria šeimą, renkasi meilę, renkasi darbus, valgo kažką, ko nenori, nes giminės atvežė ir bus nepatogu išmesti, yra kiekviename žingsnyje, ir jie visi yra nelaimingi, nes gyvena ne savo gyvenimą, o kažkieno svetimą.

Todėl naujausiame UŽKALNIO žurnalo numeryje, vėl jubiliejiniame, jau tryliktame, labai daug dekonstrukcijų ir paaiškinimų apie įprastus mums dalykus, prie kurių nesustojame pagalvoti, o reikėtų, arba dalykus, kurių nepastebime, o turėtume. Mes rašome apie paprastus dalykus protingai, o apie sudėtingus – paprastai. Tai jau KETVIRTIEJI leidybos metai, mylimiausi autoriai ir, kaip visada, 320 puslapių

Maximose, IKI, Rimi, Circle K, Narvesenuose, Topo Centruose, Rūdininkų knygyne ir prenumerata į visą pasaulį iš prenumerata@gmzurnalai.lt

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s