Greta, išlepinta kaprizinga pyzdukė, ir atsakymas jai

Gretai gerai atsakė Jeremy Clarksonas, kuris pavadino ją išlepinta mažvaike (“spoilt brat” geriau neišsiverčia norminėje kalboje, nes turėjo būti “išlepinta kaprizinga pyzdukė”):

“Kaip tu drįsti plaukti į Ameriką jachta iš karboninio pluošto, kurios nepastatei ir kuri kainavo 15 mln, kurių tu neuždirbai ir kuri turi atsarginį dyzelio variklį, kurio tu neminėjai? Mes davėme jums mobiliakus, laptopus ir internetą. Mes sukūrėme socialinius tinklus, kuriuos kasdien naudojate, ir mūsų bankai už visa tai moka. Kaip tu drįsti atsistojus aiškinti mums, tu išlepinta kaprizinga pyzduke?

Būk gera, užsičiaupk ir duok suaugusiems dirbti savo darbą.”

Absoliučiai puikus atsakymas. Nieko nesukūrusios ir už nieko neatsakančios snarglių ir infantilų kartos vėliavnešė, kartos, springstančios aifonais ir gap-year’ais ir darančios gerus darbus per FB paspaudimus, nemokančios užsidirbti blogai išauklėtos kartos su milijonu teisių ir jokių pareigų mažoji pasiuntinė, nagliau už kitus draskanti akis.

Ji nepasidarė teisesnė, nes rėkė. Klonio gatvės klounai nepasidarė teisūs, nes rėkė apie aštuonias rankas ar psichotropinę kaldrutę.

“Tai bet atkreipė visų dėmesį į problemą” – kokią? Aš prisimenu, kai problema buvo Year 2000, kai turėjo sustoti visi kompiuteriai ir kristi lėktuvai iš dangaus. Viskas baigėsi šnypštu. Bet daug kas gerai uždirbo. O dar aš atsimenu ozono skylės problemą. Ir kad 1992 turėjo būti paskutinė besniegė vasara, jei nieko nedarysim.

Žmonės per daug teršia, bet ta problema sprendžiama be spiegimo ir be isteriškų šou. Draskymaisi niekada gyvenime niekam nepadėjo.

Man nereikia Gretos, kad saugočiau gamtą, nešvaistyčiau energijos be reikalo ir nešiukšlinčiau. O atsilikusioms šalims, deginančioms anglis ir neatsakingai besidauginančioms, Greta nepadės. Jei kažką užpila potvyniai kasmet, tegu kraustosi į tinkamesnę vietą gyventi. Žmonija prisitaikydavo dešimtis tūkstančių metų.

Ir nustokit savo alkanose šalyse kruštis kaip triušiai ir gimdyti po vienuolika vaikų, kurių negalit išmaitinti. Jūs esat problema gamtai ir aplinkai su jūsų karvašūdžių krosnimis.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s