Danguolė gyvena Amerikoje

Susipažinkite: Danguolė Patapšnytė-Dumpster, gyvena mieste Stinking Creek, Minesotoje, kažkur prie St Paul ir Mineapolio, bet iš tiesų prie abiejų iš jų, nes tai miestai-dvyniai. Tik savo giminėms sako, kad iš Mineapolio, nes skamba geriau, negu St Paul, o dar ir giminės neištaria pastarojo, o kai dėl Stinking Creek, tai tokio Lietuvoje niekas nežino. Ne bėda: jo ir Amerikoje niekas nėra girdėjęs.

Ką jums reikia žinoti apie Danguolę? Štai keli faktai, iš kurių susidarys tobulas jos paveikslas.

1. Danguolė išvyko į JAV, kur jos naujasis partneris ją pasikvietė, susiradęs kataloge “Charming Brides from Russia and Beyond“ (žavios nuotakos iš Rusijos ir iš dar toliau). Ant katalogo viršelio buvo truputį apsirengusios porno manekenės iš Skandinavijos, nuolankiai ir kukliai besišypsančios, kaip geros būsimos žmonos. Danguolė buvo prie “Belarus and Baltic Slavic Beauties“ (Baltarusijos ir Baltijos šalių slavų gražuolės). Visas nuotakas jų aprašymuose vienijo deklaruojamas mokėjimas skaniai gaminti, geras charakteris ir noras pamatyti Ameriką.

2. Prieš išvykdama į Amerika Danguolė Patapšnytė jau buvo kartą ištekėjusi, daugiausia todėl, kad jai buvo jau 19, ir visa jos giminė Kybartuose sakė, kad liks senmerge. Su vyru nelabai pasisekė, nors ir persikėlė gyventi į Vilnių, bet Olegas gėrė, ėjo per bobas ir šiaip buvo nestabilus. Po skyrybų Danguolė liko Vilniuje.

3. Danguolė su savo naujuoju partneriu Dick Dumpster kiek galėjo, intensyviai susirašinėjo (apsikeitė gal aštuoniais laiškais, kažkiek trukdė ir kalbos barjeras), ir, nepaisant Danguolės nerimo, išvyko jo aplankyti, abu pasijuto vienas kitam neabejingi ir neilgai trukus sumainė aukso žiedus. Dar ir dėl to, kad taip apsimokėjo dėl imigracijos.

4. Suprasdama savo vyro vardo dviprasmiškumą, Danguolė jį vadina pilnu vardu Richard, bet kad pavardė nėra kaži ką, suprato tik vėliau, nes anglų kalbos žinios iš pradžių buvo tik bazinės. Tačiau ką jau čia keisi, ypač kai tiek vargo buvo, kol pasą gavo. Ir Dickas sakė už notarą dar kartą nemokės.

5. Danguolė Patapšnytė-Dumpster save vadina “Dendži“ arba “Dengi“. Tačiau antrasis nelabai, pirmiausia dėl to, kad prisiminė, kad “dengi“ rusiškai yra pinigai, o be to, kažkada jos paklausė “are you from India“ (ar jūs iš Indijos) ir ją tai nemenkai įžeidė. Todėl save vadina Dendži ir, kai perka kavą Starbucks, dažniausiai problemų neturi. Arba jeigu turi, tai čia jų problemos, ne jos. Bet Starbuckse dažniausiai neperka, nes Dickas (o jis toks truputį pačiuožęs politiškai, balsuoja kuo kairiau, tuo geriau, dirba mokykloje) sako, kad Starbucks yra kapitalistų sąmokslo dalis ir griauna smulkųjį verslą bei per juos žūsta ūkininkai Nikaragvoje. Dendži ne visai supranta, kodėl, bet vyro klauso.

6. Danguolė dirba paprastą administracinio aptarnavimo darbelį vietos draudimo bendrovėje, bet visada sako, kad “jos kompanija“ įeina į pasaulio didžiausiųjų dešimtuką. Ypač Lietuvoje. Jos mama ir kitos tetos galvoja, kad jų ir Lietuvos dukra maždaug sėdi kampiniame ofise dangoraižyje su stiklo sienomis į vandenyną (Mineapolyje vandenyno nėra, bet argi uždrausi svajoti) ir yra didelė viršininkė, gali belekada pakelti telefoną ir atleisti ką nors iš darbo. Realybėje yra kiek kitaip, bet tegu mama nors pasidžiaugia.

7. Kaip ir daugelis ofiso planktono, Danguolė daug laiko praleidžia internete, tik kol bendradarbės Jessica, Sam ir Sue užsisakinėja dalykus iš Amazono, ji daugiausia sklaido Delfi, Lrytas ir kt. lietuviškus portalus, taip pat žiūri mėgiamus klipus Naša Raša ir Kamedi Klab per YouTube ir šierina motyvacinius plakatus (pagrinde rusiškai). Ir, aišku, aktyviai gyvena Feisbuke ir interneto komentaruose.

8. Danguolė turi dvi pagrindines misijas Feisbuke ir interneto komentaruose: (a) įrodyti visiems, kaip jai gyvenime paėjo korta (o jūs čia smirdėkit toj savo Lietuvoj), ir (b) nors kažkiek paprotinti visus Lietuvoje likusius, kad nors nu kažkaip pradėtų vystytis iš to savo laukinio lygio. Kad ji pati yra iš Kybartų ir kalba angliškai, kaip ant grėblio užmynusi, ir vis dar negali prisiminti savo valstijos pavadinimo teisingos rašybos, tai ne tiek jau ir svarbu.

9. Tarimo trūkumus Danguolė kompensuoja uždėdama atominio stiprumo Vidurio Vakarų akcentą, ir jau kai vietoje “bottle“ (butelis) užmeta BAAAAAHDDDLLL, tai tikrai gali pamanyti, kad jos protėviai iš šitų pačių vietų, o ji pati lakstė po senelio rančą kaubojaus batais ir rėkė “yee-haw“. Tiesa, Danguolės tarimo mandrumas baigiasi, kai jai reikia ištarti “Clinton“, nes kai skelia savo KLYYYNTON, tai visi ir vėl klausia, ar ji iš Rusijos.

10. Danguolei nėra lengva siekti savo dviejų deklaruotų tikslų internetuose, pirmiausia, nes vyras neleidžia įkėlinėti jokių Dumpsterių šeimos namo nuotraukų į Feisbuką, nes vagys taip sužino, kas ir kaip gyvena, ir paskui gali viską išnešti. Tai, kad vagys žino, kada Dumpsterių pora atostogauja Lietuvoje, ne itin jį jaudina, nors tuo metu Danguolė postina gal 500 nuotraukų per dieną su savim, su mama, su giminėm ir su nepatogiai besišypsančiu Dicku. Nuotraukose, net ir namie, Danguolė, kaip tikra amerikonka būna su akiniais nuo saulės.

11. Todėl Danguolė dažniausiai pareiškia savo privalumą prieš Lietuvoje likusius skeltanagius kaimiečius, rašydama interneto komentaruose ir komentuodama pas kitus Feisbuke. Mėgstamiausios frazės: “kažkam plūgai rankenos iš kišenių kyšo“, “hmmm… jums kultūros reikia pasimokyti“ ir “logikos nerasta“.

12. Komentuoja Danguolė be lietuviškų raidžių ir labai siunta, kai jai tai primena (“nes nėra lietuviškos klavetūros, nepagalvojai?“); iš tiesų lietuviškas raides galima įdiegti bet kuriame išmaniąjame ir kompiuteryje, bet ji to nemoka, o Dickas Dumpsteris to nedarys, nes bijo, kad kompe gali atsirasti virusų “dėl tų rusiškų programų“. Jis girdėjo per TV apie rusų programišius ir kaip anie JAV rinkimuose Donaldą Trump išrinko.

13. Danguolės standartinė frazė “Nežinau kaip ten šiais laikais Lietuvoj, bet pas mus Amerikėj…“. Ji specialiai sako “Amerikėj“, ne “Amerikoj“, nes taip mandriau.

14. Danguolė stengiasi mandrai rašyti ir lyg rimbu atkirtinėti kitiems komentatoriams, nes pastebėjo, kad Lietuvoje yra socialinių tinklų veikėjų, kurie kažkokius vėjus rašo, o surenka po 1000 “Patinka“. Šito ji negali suprasti ir nuolatos uždavinėja retorinius klausimus internete ir Feisbuke (“Kas ta Jagelavičiūtė? Iš kur ji išvis išlindo? Kodėl aš jos nežinau? Kam ji rūpi? Kas ji tokia, čia kažkokia nauja žvaigždė? Iš kokio sudegusio teatro? Kažko pas mus Amerikėj tokios nei matę nei girdėję.“) Iš tikrųjų danguolės iš Amerikos yra aršiausios kovotojos su visom tom “psiaudo žvaigždėm“ (visada rašo “psiaudo“, nes parašyto to žodžio nematė) ir sugeneruoja 80% visų įžvalgų “reikia į juos nekreipti dėmesio, ir juos visi greitai pamirš“. Likusius 20% šitų komentarų pagamina VDA auklėtiniai ir darbuotojai Lietuvoje.

15. Danguolė Patapšnytė-Dumpster labai skaudžiai reaguoja į humorą, ypač kai atpažįsta save arba kai jai prikišamai parodo, kad čia yra soooo apie ją. Paprastai ji sako, kad humoras (ji rašo “jumoras“) jai patinka, bet tik ne toks, čia net ir iki jumoro netraukia. Kartais pavadina humorą “gumoru“, kad būtų šmaikščiau (“arkliškas čia tas jūsų gumoras“ – tikra citata). Dar mėgsta pastebėti, kad “pas mus Amerikėj už tokius juokus patampytų po teismus, be kelnių liktum garantuotai“.

16. Išskirtiniais atvejais, kai iš Danguolės juokiasi kad nors, kas dirba ar gyvena toje pačioje Amerikoje ar Britanijoje, ji (kartais vyro padedama) bando keršyti, susiranda to besišaipančiojo darbovietę ir bando padaryti, kad atleistų iš darbo. Su vienu tokiu buvau susidūręs prieš daug, daug metų (ne Danguolė, greičiau Danguolis, o tiksliau, Algimantas iš Australijos) rašė apie mane skundus į BBC, nes viename forume surašiau neblogą jo parodiją.

17. Danguolė labai gerai (geriau už lietuvius) suvokia ir mato Lietuvos socialines, ekonomines, švietimo, visuomeninio administravimo, teisėsaugos ir kitokias ydas (žinių pasisemia per tas dvi savaites, kai kartą per dvejus metus būna Lietuvoje), ir, svarbiausia, viską galėtų sutvarkyti maždaug per savaitę. Iš esmės reikia visiems padidinti algas, susodinti žulikus ir vagis į kaliūzes ir išsirinkti naują, gerą valdžią. Principe taip viskas ir susitvarkytų.

18. Labiausiai Danguolę Lietuvoje erzina, kad žmonės pikti ir nesišypso, kad nėra viešųjų tualetų ir kad visi giminės klausinėja, kiek jos vyras gauna algos. “Pas mus Amerikėj tokie klausimai yra nepadorumo viršūnė, galima ir į teismą pakliūt už tokius“. Apskritai, paklausius Danguolės, visi amerikiečiai (ji sako “amerikėnai“, nes taip šmaikščiau) tik ir daro, kad vieni kitus padavinėja į teismus už random bet ką ir paskui vieni iš kitų prisiteisia milijonus. Taip ją manyti įkvepia teisininkų reklamos, pastebėtos gatvėse.

Taip, kadangi Danguolė perskaitys šitą ir įnirš, ir man $2 (arba daugiau) per PayPal neatsiųs, tai visada galite padaryti jūs: uzkalnis@icloud.com

Tada aš ir toliau būsiu skatinamas rašyti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s