Italija yra over

Daug žvengdavau, kai žmonės man įrodinėdavo, kaip aš nesuprantu kaimo gyvenimo ir savo namo privalumų: “taigi gali savo ogurčiką nusiskinti, mmm, pamidorai nuo šakelės, mmm, kvepia kaip parduotuvėje niekad nekvepės”. Šiaip kvepės, tik mūsų su jumis pardės nevienodos, ai nu tiek to, čia ne apie tai.

Aš ir toliau galvoju, kad tai man ne vertybė: vertybė yra miestas, kuris niekad nemiega, vertybė yra karšti beigeliai 6 val ryto ir kava ištisą parą ir sušiai, geresni už pačius save, breakfast 24 valandas, pizza su double cheez crust ir chee-zee bites and double cheese triple sausage, dangoraižių šviesos, neonas, burgerinių iškabos, Amerikos degalkės su 180 rūšių alaus ir alkoparduotuvės su galono talpos tekilos buteliais, internetas nesveiko greičio, žmonės iš viso pasaulio, ranka pasiekiama vartojimo įvairovė, o ne kaimo snaudesys.

Antrą mėnesį gyvenam viloje Italijoje, Gran Sasso kalnuose, nacionaliniam parke Abrucuose, kur atvažiavom, kad šunys galėtų palakstyt į valias, o mes pastos pavalgyti ir vyno paragaut, nes čia kol kas vynas legalu visiems, visur ir visada. Kas vakarą kuriu pečių, nes šildoma vila malkomis, prieš tai einu į mišką žabų, kad lengviau iškačegarint, ir Fausta sode nusiskina mėtų ir baziliko. Dar yra obelų, tai obuoliukų irgi savų paimam.

Gražu, ramu, ir nuobodu. Daug darbų nudirbam, nes jau prie jūros pabuvom daug, miesteliuose pabuvom daug, kalnuose vaikščiojom, grybavom (maždaug taip sėkmingai, kaip lietuviai futbolininkai žaidžia futbolą), aliejaus ūkiuose buvom, vyno ūkiuose buvom, turguose buvom, muziejuose ir galerijose buvom, aš mamą buvau atsiskraidinęs, bet jau pamatėm, kad tema išsemta.

Kalifornijoje niekada nebūna tema išsemta. Mes kuo daugiau kapstom Kaliforniją, tuo labiau norisi. Kaliforniją nenusibosta, sykį atradus, ji yra kaip Pringles traškučiai arba kaip paaugliui masturbacija – tiesiog negali padėti į šalį, taip faina. Kalifornijoje nėr buvę, kad sugalvotume dviem savaitėm anksčiau varyt lauk, kaip sugalvojome čia. Važiuosim dar biškį Friulyje pabūsim, paskui Austrijoje namą išsinuomavom trumpam, bet šiaip namo namo. Ne tai, kad Lietuvoj smarkiai geriau, bet Vilnius įvairesnis.

Mudviem su Fausta per abu čia gal kokia trisdešimta Italija, susumavus vizitus kartu ir atskirai, bet jaučiamės, kaip buvo parašyta persirengimo būdelėje Nidoje: “tu žmogus fainas, bet tavo bajeriai kartojas”. Italija su savo monokultūrine terpe, kad ir labai didelės, bet uždaros kultūros, kur vienintelė vieta kitai rasei yra pardavinėt akinius ant pliažo arba feik Lujis Vuotwon tašes ant šaligatvio, Italija su tik itališku maistu ir vieninteliais pamanomais japonų restoranais Romoje ir Milane, o visa likusi šalis valgo puikius, bet makaronus – iš esmės su dešimčia padažų variantų ir antipasti ir nice mėsą ir gnijočius, gnočius ir gnokius, kas irgi nice, bet jau mačiau šitą filmą ir skaičiau šitą knygą ir aš mintinai žinau restoranuose che cosa avete per i dolci, ir aš gyvenime nenusipelniau žiūrėt laidų pakartojimo, kai yra tiek nematyto.

Šiandien idilė pasiekė logišką pabaigą: prisirpo ant medžio granatai, taip prisirpo, kad net plyšo, nuskyniau ir atnešiau į namus. Nice, bet jau esu gyvenime valgęs šviežių granatų nuo medžio, Armėnijoje ir Azerbaidžane, ir gražu, bet nestebina.

Ar mes dar važiuosim į Italiją? Žinoma, jokių bėdų. Gyvenimas didelis. Bet gyventi čia tikriausiai nebenorėsim, tik atostogaut.

Tačiau šis epizodas išmokė kažko labai svarbaus. Jis patvirtino neatšaukiamai, stipriau, nei kažkada Argentina ir Urugvajus, kad namai yra Kalifornia, ir širdis ten, ir reikia būti ten, kur yra širdis.

Nė vienas nenusipelnome būti šalyje ar vietoje, kuri yra nors kiek mažiau, nei tobula, ir nors kiek mažiau, nei absoliučiai sukurta tiksliai mums.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s