Kaip Užkalnis spekuliantas buvo ir knygnešys

“Būdamas guvesnio proto už daugelį (net jei tai yra tik mano asmeninė nuomonė) ir studijuodamas humanitarinius mokslus, pamačiau, kad yra geresnis būdas užsidirbti: specializuoti Rusų–anglų ir Anglų–rusų žodynai (ne tik Anglų–vokiečių, skandinavų kalbų), kurių valstybinio tiekimo į Lietuvą jau nebebuvo, pasidarė labai paklausūs, nes atsiveriančioje pasauliui šalyje reikėjo viską versti iš vienos kalbos į kitą. Pats tais laikais pradėjau uždarbiauti iš vertimų, internetinių žodynų nebuvo, kaip ir paties interneto, ir popierinis žodynas buvo geriausias vertėjo draugas visą dešimtmetį, kol galiausiai jį pakeitė internetas. Versdavau viską – naujai besikuriančio mobiliojo ryšio operatoriaus „Comliet“ vidaus tarnybines instrukcijas (storą knygą apie viską, kaip biure tvarkytis, kaip sąskaitybą vesti ir kaip automobilius kelionėse nuomotis) ir net moteriškų tamponų naudojimo instrukcijas.

Tai štai, tie žodynai, net labai reti, Maskvoje buvo parduodami komiška sena valstybine kaina. Jie buvo tokie pigūs, kad savadarbis laikraštėlis su pusplikėm mergom kainuodavo brangiau. O Vilniuje už tuos žodynus mokėjo nejuokingus komercinius pinigus.

Mane su krepšiais net buvo sustabdę smulkieji reketininkai Maskvos „Belorusskij“ geležinkelio stotyje – manė, kad vežu cigaretes, liepė atsegti krepšį, pamatė knygas, pasakė: „Studentas“, ir nusikeikė. Eik, sako, studentas, nachui į savo traukinį ir nesimaišyk. Jie nesuprato, kad mano krovinys buvo vertingesnis negu tų keliautojų, iš kurių rinko duoklę. Tai buvo mano komercinės karjeros pradžia: net kaip ankstyvosios nepriklausomybės laikų spekuliantas, užsiėmiau knygomis.”

Čia iš mano naujausios knygos, TREČIOSIOS EVANGELIJOS. Dar kelias dienas išankstinė prekyba ypatinga kaina, o paskui jau bus visur, bet brangiau.

Užsakyti: http://bit.ly/33Mh6qR

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s