Kur Vilniuje valgyti vietnamietišką, arba kaip restoranas pagal Užkalnį tvarką padarė

Čia bus įdomi istorija. Apie šį restoraną, kuris yra pačiame Vilniaus centre, aš rašiau iš teigiamos pusės, ir visa apžvalga yra čia: http://bit.ly/white-rice-delfi – ten buvo ir karčių žodžių, bet apie maistą ten buvo pasakyti stiprūs žodžiai. “Galėtų būti vienas geriausių Vilniaus restoranų, jei kalbėtume apie maisto kokybę. Maistas ten buvo nuostabus,“ sakiau aš, ir buvau visiškai nuoširdus, juolab kad ten nebuvo joks reklaminis straipsnis.

011 Puiki sriuba

“Sriuba Pho Ap Chao, pateikiama su atskiru sultinuku, kuriame plūduriuoja kiaušinis, buvo viena geriausių Lietuvoje valgytų Azijos sriubų, jei ne geriausia“, rašiau aš tada, ir dabar galiu pakartoti tą patį.“

Žinote, ką padarė šeimininkas? Jis išvarė beveik visus darbuotojus, nekompetentingus, kvailus, apsileidusius, iššlavė juos lauk į gatvę, liepė susirinkti mantą per penkiolika minučių ir dingti velniop, kad jų daugiau ten nebūtų. Ir surinko naujų žmonių.

Ir dabar su servisu viskas gerai. Visi iškart pastebi įėjusius, visi užsiima ne savo telefonais, o lankytojais.

Aš taip gerai jaučiuosi, kad mano pastabos ir mano mintys turėjo efektą. Ak, jei ir kiti restoranai galėtų tas pelkių vandas ir čiučiundras atleisti, kurios darbo metu telefonus maigo arba sako “čia ne mano staliukas“. Visas gyvenimas yra tavo staliukas. Arba tu atsakai už viską, arba atsakai už nieką.

Jeigu nors vienas Kinijos restoranas Vilniuje galėtų nors kiek priartėti savo autentiškumu prie tikros Kinijos virtuvės (bet kurio regiono), kiek šis restoranas White Rice priartėja prie tikrosios Vietnamo virtuvės, ypatingai pateikdamas sriubas (Pho – su kuo jums patiks, ar su jautiena, ar su kiauliena, ar su dar kuo nors, kas jums yra prie jūsų didelės ir smalsios širdies, svarbiausia yra tas kaitinantis ir jaukus skystimas, ir dar pridėtas kiaušinis, kas yra jau savaime fantastika, atskirame bliūdelyje), taigi, jei kinai tai galėtų padaryti, tai būtų Lietuvoje kiniško maisto šventė ir sakytume, kad baigėsi Lietuvoje kiniško maisto baisumas, užtrukęs 30 metų. Bet Kinija nieko panašaus nėra pasiekusi.

Todėl tenka pasakyti, kad mažasis Vietnamas labai sėkmingai aplenkė didžiulę Kiniją, bent jau Lietuvos teritorijoje ir autentiškumo srityje.

Ką aš dar rekomenduočiau? Vasaros suktinukus. Žinote “pavasarinius suktinukus“, kurie vadinasi “spring rolls“, kurie būna gruzdinti? Šitie, vasariniai, “summer rolls“, yra negruzdinti dalykai, susukti į skaidrų ryžių popierių, ir jie yra maksimaliai gaivūs ir lengvi. Jei jums patinka toks maistas, nuo kurio jūs nepersivalgote, tai čia bus tai.

Jeigu norite daugiau suprasti apie Vietnamą, paimkite prašau dar ir jautienos kepsnį, ir nesistebėkite, kad jis bus su prancūziškos išvaizdos padažu ir dar su balto prancūziško batono riekėmis. Tai ne saviveikla: taip vietnamiečius išmokė valgyti prancūzų kolonistai, kurie buvo tose vietose. Vietnamas yra dalina prancūziškos kultūros šalis, ten būtent prancūzai turėjo įtaką – ir skoniams, ir vaizdams.

Restorano feisbuko puslapyje yra visi sudėti visi valgiaraščiai (su kuo ir sveikinu, ne visi tai padaro, labai gerai), užeikite ir paragaukite, nes tikrai tai nėra brangus malonumas, daugelis patiekalų kainuoja vienaženklę sumą. Užsisakykite iš pradžių nedaug, o paskui, jei norėsite, užsisakysite papildomai.

Parašykite man, kas jums labiausiai patiko.

WHITE RICE  – GẠO, Gedimino pr. 31, Vilnius. Tel. +370 5 267 9999.

Facebook profilis (ten rasite ir visus valgiaraščius): https://www.facebook.com/whitericevietnam

Nuo pirmadienio iki trečiadienio – nuo 11:00 iki 22:00, ketvirtadieniais ir penktadieniais nuo 11:00 iki 23:00, šeštadieniais nuo vidurdienio iki 23:00, sekmadieniais nuo vidurdienio iki 22:00.

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s