Naujų vilčių metai, arba gyvenimas tik prasideda

Prieš trejus metus mudu su Fausta be jokių rezoliucijų ir planų pradėjome nuo šaltos ir pilkos Čikagos naują gyvenimą: ilgam išvažinėti į Ameriką ir ten ne turistauti, bet gyventi. Jau anksčiau buvom pasišovę nė vienų metų nebaigti ir nepradėti Lietuvoje. Tada, 2016 gruodį, prasidėjo Amerikos prisijaukinimas.

Pabandėme pagyventi Kanadoje, Argentinoje ir Urugvajuje, ir, žinoma, visa tai buvo tik būtinos pamokos, kad suprastume, kad tik JAV yra tai, ko reikia. Tik JAV yra geriausia.

Nuo Niujorko ir Viskonsino, nuo Nebraskos ir Arizonos iki Kanzaso, Kolorado ir Minesotos, Vašingtono ir Oregono atėjo supratimas, kad namai yra Los Andželas ir pietų Kalifornija. Ramiojo vandenyno krantas, atkarpa nuo Pismo Beach šiaurėje iki Laguna Beach pietuose yra viskas, ko mums reikia, ir užtektų ne tik šiam gyvenimui, bet ir daugeliui kitų.

Tada atėjo žinia ir suvokimas: turi ir gali būti ten, kur tau geriausia.

Kalifornija tapo namais staigiai ir visiems laikams, nors Lietuvoje tebėra mūsų darbai, klientai ir uždarbiai. Esame Los Andžele išbandę pagyventi daugiau vietų, negu dauguma andželeniškių: namų raktus turėjome San Pedro, Culver City, Hollywood, Pasadena, Huntington Beach ir štai Manhattan Beach. Kalifornijoje draugai, pažįstami, mėgstamos mašinos, parkai, parduotuvės ir restoranai, kuriuose žinom meniu mintinai.

Tai buvo trys gigantiški metai – gyvenimas per dvi šalis, nuotoliniai bizniai, darbas mobiliuoju, vaikštant pakrante ar sėdint baseine, iPadu redaguojami žurnalo vizualai, šunų skraidinimas ir vežiojimas, ir didžioji dalis to, ką darėme, buvo daroma pirmąsyk arba prieštaravo giminių ar pažįstamų konvencinei logikai.

Gal todėl Amerika mums lipo ir tiko: kai Lietuvoje labiau įprasta buvo nesuprasti ir kartoti „o tai kodėl čia taip”, “o tai kam čia”, „tai apsispręskit”, tai Kalifornijoje visiems viskas buvo aišku. Niekam niekada jokių klausimų: nei dėl profesijos, nei dėl gyvenimo per dvi šalis, nei dėl amžiaus skirtumo, nei dėl šunų. Niekas nesakė „o tai jums ne labiau apsimokėtų taip ir taip?”.

Nes Amerikos esmė yra gyventi, kaip nori, netrukdyti kitiems ir kitiems neaiškinti. Laisvės pojūtis nuo pirmosios sekundės oro uoste.

Ir per tuos trejus metus atėjo aiškesnis supratimas apie gyvenimą. Ne tik gali, bet ir privalai gyventi gyvenimą, kuris tau geriausiai tinka, ir tavo laimė yra tavo pareiga ir darbas.

Mums visiems duotas protas ir laisva valia, ir daryti pasirinkimus, kad nugyventum kuo geriau ir kuo teisingiau, ir kad susikurtum laimę, yra kiekvieno pareiga.

Mes visi turime pareigą savo laimei, ir tos pareigos nevykdymas yra aplaidumas, ištižimas ir nuodėmė. Gyventi bet kaip ir vengti atsakomybės už savo gyvenimą, slėptis už aplinkybių yra bėgimas nuo pareigos. Sakyti „ne viskas taip paprasta“, „ne kiekvienam duota“, „ne tik juoda ir balta“ ir visaip kitaip išsisukinėti yra bėgimas nuo atsakomybės.

Nes kasdien mes turime pasirinkimus tarp taip ir ne, gero ir blogo, rūpesčio ir abejingumo, gerų veiksmų ir kenkimo, tarp teisingo ir neteisingo, tarp laiko užmušinėjimo ir sąmoningos veiklos, tarp glušos jutuberės vapesio ir turinio, iš kurio kažką išmokstame. Mes renkamės kasdien daug kartų, ir kuo daugiau tų pasirinkimų sąmoningi, tuo daugiau pasiekiame savo kelyje į laimę.

Laimės siekimas yra natūrali žmogiška priedermė, tai yra vienintelis teisingas veikimo režimas. Susitaikyti ir nesistengti yra defektyvi elgsena, gamtos brokas ir regresas į gyvulio būseną. Gyventi taip, kaip tau netinka, negerai, nemalonu ir neteisinga yra nusikaltimas savo pareigoms ir natūraliai žmogaus prigimčiai.

Todėl mano vienintelis palinkėjimas 2020 metams: ne pažadų reikia, o suvokimo, kad visi metai ir visas likęs gyvenimas yra tik jūsų rankose, ir tikėtis iš aplinkinių nieko nereikia, nes aplinkiniai ir viltys, dedamos į juos, yra kelias į nusivylimą, o nenuvilti savęs galime tik mes patys.

Linkiu tikėti tik savimi, pasikliauti tik savimi, ir tas tikėjimas gali būti begalinis, nes nėra nieko, ko negalite įgyvendinti, jei tik apsispręsite, kad nuo šiol jūs esate savo laimės šeimininkai.

Gerų 2020 metų ir visų metų, kurie bus po jų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s