Kodėl pralaimėjo Šimonytė ir kodėl vėl laimės Trumpas

2020 sausio 13, Manhattan Beach

Šį pirmadienį Los Andželo pagrindiniame laikraštyje dvi tragedijos. Pirmoji: Oskaro apdovanojimui IR VĖL nominuoti vien vyrai režisieriai. Pimpalų sąmokslas ir lygybės pažeidimas. Oskarai čia yra didžiausios industrijos didžiausia šventė, čia kaip Detroitui metų automobilio rinkimai.

Antroji tragedija: iš 2020 prezidento rinkimų kovos pasitraukė juodaodis demokratų senatorius Cory Booker. Talentingas kalbėtojas ir charizmatiškas diedas, labiau panašus į sporto komentatorių, galėtų būti geras varžovas Trumpui, bet ne todėl rauda Los Angeles Times. Demokratų kandidatai, anksčiau turėję įvairovę, liko “balti ir seni”, sako laikraštis.

Ir todėl Donaldas Trumpas vėl laimės, sakau aš: nes demokratai ir jų rėmėjai ir toliau ieško ne būsimo nugalėtojo, o korektiško kandidato, kuris atitiktų ideologiją ir religines kairuoliškumo dogmas. Trumpas neturi ideologijos, jis turi tik troškimą laimėti.

Kitaip tariant, priešininkai neturi kuo permušti Trumpo, nes jie ir vėl vietoje ginklų renkasi kreidutes, mat kreidutės mieliau ir jos fainos.

Tas pats ir su apkalta: žinojo, kad nepavyks, žino ir dabar, bet labai norėjosi kažką tokio moralaus, kad ir neefektyvaus, padaryti. Rezultato nesigavo, nes už gerus ketinimus niekas medalių neduoda, nebent Nobelio taikos premijos komitetas. O Baltieji Rūmai yra ofisas, kurį gauna nugalėtojas, o ne gerų norų turėtojas.

Lietuvoje Šimonytė pralaimėjo dėl tos pačios priežasties. Arba, tiksliau, dėl dviejų. Vietoje noro, alkio, troškimo laimėti ji ilgai laužėsi ir juokavo apie kareivį Šveiką, o Nausėda tuo metu varinėjo po šalį like a boss ir spaudė rankas.

Antroji priežastis buvo Ingridos Šimonytės palaikytojai. Vietoje išmanaus ir naglo kandidatės prominimo kaip geriausio dalyko, kuris gali atsitikti Lietuvai, vietoje „aš rūpinsiuos Lietuva, kaip rūpinuosi mama” (genialus Bačiulio sugalvotas šūkis, kuris būtų atnešęs Ingridai pergalę taip pat užtikrintą, kaip dėjimas į krepšį iš viršaus, bet argi aistringi dūsautojai klausys Bačiulio, kuris nekorektiškas, bjaurus diedas ir jam patinka ginklai), vietoje pozityvios kampanijos buvo užsiimta apgailėtinais bandymais palošti ant runkelinės pavydo kortos: Nausėdos namas per gražus, ir nors viskas teisėta, paspauskim ant šito mygtuko. Nelaimėsim, bet faina. Kaip ir kandidato vadinimas „Nuosėda“ – negudru, buka, bet taip norisi.

Taip ir būna žmonėms, kurie vietoje to, kas reikalinga, daro tai, ką įpratę daryti.

Prenumeruokite laidų KALBA UŽKALNIS kanalą, kur dabar dar ir bonusas: „Užkalnio Klasika”, rinktiniai mano raštai.

http://bit.ly/kalba-uzkalnis

Arba galite man PayPal’u pervesti dolerį ar du: uzkalnis@icloud.com

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s